П’ятниця, 21 Квітня, 2023

ГРОМАДСЬКИЙ

БЮДЖЕТ

ЗДОЛБУНІВСЬКОЇ

ГРОМАДИ

Громадський бюджет або бюджет участі – це частина бюджету Здолбунівської міської територіальної громади, місцева ініціатива, форма прямого волевиявлення жителів громади, що спрямована на демократичний процес обговорення громадою окремих напрямків використання бюджетних коштів.

Ознайомитись з Положенням

Громадський бюджет: про способи авторизації

Кожен мешканець Здолбунівської міської територіальної громади, може подати певну ідею чи проєкт, оформивши її у вигляді проєктної заявки.

Скачати Бланк Заявки

Проектна заявка обов’язково підкріплюється списком осіб, які підтримують Ваш проект

Бланк Списку

Після чого Комісія з відбору проєктів громадського бюджету проаналізує усі подані проєкти, та виставить на голосування.

Опісля мешканці упродовж двох тижнів зможуть проголосувати за проєкти, які їм довподоби, після чого будуть оголошені результати.

Проєкти, які отримають найбільшу кількість голосів жителів громади, будуть реалізовані за кошти Громадського бюджету Здолбунівською міською радою.

Вартість одного проекту повинна бути не більше: 100 тисяч гривень.

Загальний бюджет конкурсу: 500 тисяч гривень.

 • Якщо тобі 18+
 • Твоє місце народження чи проживання зареєстроване в одному з 14 населених пунктах Здолбунівської громади (підтверджуєш паспортом)

і/або

 • Місце твоєї роботи зареєстроване на території Здолбунівської громади (підтверджується довідкою з місця роботи)

і/або

 • Ти навчається на території Здолбунівської громади (підтверджується студентським квитком або іншим документом)

і/або

 • Ти володієш на праві власності об’єктом нерухомості на території Здолбунівської громади (підтверджується витягом з відповідного реєстру прав власності)

– З 10 серпня  по 10 вересня 2021 року

Проекти до громадського бюджету Здолбунівської міської територіальної громади можна подавати з 10 серпня до 10 вересня 2021 року, до 16.00 год.  в паперовому вигляді, до 24.00 год. в електроному вигляді.

Проекти можна подати через е-сервіс «Громадський бюджет»,

е-сервіс Громадський бюджет

Е-­сервіс “Громадський бюджет” ­-  це онлайн сервіс, який дозволяє приймати участь у подачі проектів та голосуванні за них, у рамках громадського бюджету Здолбунівської міської територіальної громади, використовуючи BankID, електронний ­цифровий підпис або інший метод ідентифікації, згідно з цим Положенням.

АБО у паперовому вигляді у Здолбунівську міську раду на ім’я міського голови та/або за посередництвом старост у населених пунктах Здолбунівської міської територіальної громади.

Заповнені бланки проектів, реалізація яких відбуватиметься за рахунок коштів громадського бюджету Здолбунівської міської територіальної громади (за винятком сторінок, які містять персональні дані авторів проекту), оприлюднюються у розділі “Громадський бюджет“ на веб-сайті Здолбунівської міської ради після висновку Комісії з питань громадського бюджету Здолбунівської міської територіальної громади.

 • назва проєкту має відображати зміст проєкту і бути викладена лаконічно, одним реченням
 • реалізація проєкту повинна належати до компетенції Здолбунівської міської ради
 • об’єкт, який створений в результаті реалізації проєкту має бути загальнодоступним та не мати комерційного характеру
 • місце реалізації проєкту є місцем загального користування без обмеження вільного доступу членів територіальної громади
 • проєкт у сфері просторового розвитку має реалізовуватись на землях та об’єктах, які належать до комунальної власності територіальної громади
 • не суперечити чинному законодавству України
 • проєкт має відповідати стратегічним пріоритетам і цілям розвитку громади;

Голосування за проекти для реалізації за рахунок коштів громадського бюджету Здолбунівської міської територіальної громади здійснюється через е-сервіс “Громадський бюджет Здолбунів“

е-сервіс Громадський бюджет

А також у пунктах з використанням спеціальних бланків для голосування, що будуть розташовані:

 • в приміщенні Здолбунівської міської ради (м. Здолбунів, вул. Грушевського 14)
 • у ЦНАПі (м. Здолбунів, вул. Незалежності 39)
 • у центрах старостинських округів (с. Копиткове, вул. Шкільна, 2А та с. П’ятигори, вул. Вишнева, 3)
 • додаткові пункти для голосування будуть визначені Комісією

Голосування триватиме протягом 15 календарних днів з дня оголошення початку голосування, з 1 жовтня по 15 жовтня 2021 року

Встановлення результатів голосування передбачає підрахунок голосів за проекти-учасники конкурсу.

Комісія на своєму засіданні відповідно до результатів голосування формує рейтинг проектів реалізація яких буде відбуватися на території міста Здолбунів або з центром у місті Здолбунів та проектів, які будуть реалізовуватись в інших населених пунктах Здолбунівської міської територіальної громади, а також визначає перелік проектів, рекомендованих до фінансування за кошти громадського бюджету Здолбунівської міської територіальної громади.

У разі, якщо проекти набирають однакову кількість голосів, то пріоритетний проект визначає Комісія.

Рекомендованими до реалізації вважатимуться ті проектні пропозиції, які набрали найбільшу кількість голосів, до вичерпання обсягу коштів, виділених на реалізацію громадського бюджету Здолбунівської міської територіальної громади на відповідний рік.

Рейтинг та перелік проектів оприлюднюються не пізніше 5 робочих днів від дня проведення підрахунку голосів.

За результатами підрахунку голосів на підставі протоколу засідання Комісії постійною комісією з питань  бюджету, фінансів,  податків, соціально-економічного розвитку та реалізації державної регуляторної політики Здолбунівської міської ради  здійснюється розподіл обсягів фінансування проектів-переможців за напрямками використання згідно з додатком 5 за формою, що додається.

Фінансове управління Здолбунівської міської ради доводить до головних розпорядників бюджетних коштів обсяги, які пропонуються до фінансування у рамках громадського бюджету Здолбунівської міської територіальної громади на визначений період згідно з додатку 5 Положення.

Головні розпорядники коштів до повноважень яких відноситься реалізація проектів-переможців за кошти бюджету Здолбунівської міської  територіальної громади включають доведені обсяги на наступний бюджетний рік в бюджетний запит та подають його до фінансового управління Здолбунівської міської ради.

На підставі поданих головними розпорядниками бюджетних запитів відповідні суми по проектах-переможцях передбачаються в проекті рішення міської ради «Про бюджет Здолбунівської міської територіальної громади» на наступний рік.

Такі показники не можуть бути зменшені або перерозподілені під час розгляду та затвердження рішення про бюджет на наступний рік.

 

Пропозиції включені в проект рішення міської ради «Про бюджет Здолбунівської міської територіальної громади» на наступний рік затверджується рішенням міської ради, фінансуватимуться за рахунок коштів міського бюджету Здолбунівської міської територіальної громади на наступний бюджетний період за кодами типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів відповідно до діючого законодавства.

Виконавці та автори проектів-переможців при їх реалізації керуються нормами та вимогами чинного законодавства.

ТЕМАТИЧНІ НОВИНИ