П’ятниця, 29 Грудня, 2023

Звіт Здолбунівського міського голови 2021

Владислав СУХЛЯК
Здолбунівський міський голова

Шановна громадо!

Одним із принципів здійснення місцевого самоврядування в Україні є підзвітність та відповідальність перед громадянами. Отож, позаду рік нашої з вами спільної роботи, і я, як міський голова Здолбунівської міської ради, відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», звітую перед вами про пророблену роботу, діяльність ради та її виконавчих органів у 2021 році.

Цей рік став роком кардинальних змін. Насамперед, ми стали Здолбунівською громадою – 12 червня 2020 року. Кабінетом Міністрів України визначено та затверджено територію Здолбунівської міської громади.
У жовтні 2020 року міського голову обирали не лише жителі міста Здолбунів, але й сіл Богдашів, Ільпінь, Кошатів, Орестів, П’ятигори, Глинськ, Підцурків, Загора, Новомильськ, Копиткове, Мар’янівка, Степанівка та Новосілки.

Я дякую всім, хто довірив мені відповідальну місію – очолити Здолбунівську громаду, щоденно нести відповідальність перед вами – мешканцями громади. Друзі, лише спільною працею ми зможемо досягнути мети – розквіту нашої Здолбунівської громади!

Владислав СУХЛЯК

01 ПРО ЗДОЛБУНІВСЬКУ ГРОМАДУ

ЕКОНОМІКО - СТАТИСТИЧНІ ДАНІ

12 червня 2020 року Кабінетом міністрів України визначено та затверджено територію Здолбунівської міської громади. До складу громади ввійшло 13 сіл, а адміністративним центром стало місто Здолбунів.

ПЛОЩА ГРОМАДИ

152,2 км2

КІЛЬКІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

31 528 чол.

ГУСТОТА НАСЕЛЕННЯ

207 чол/км2

МІСЬКЕ НАСЕЛЕННЯ

78 %

КІЛЬКІСТЬ НАС. ПУНКТІВ

14

СТАРОСТИНСЬКІ ОКРУГИ

18 грудня 2020 року було прийняте Рішення “Про утворення старостинських округів Здолбунівської міської ради”. Було утворено П’ятигірський та Копитківський старостинські округи.

НЕСТЕРЧУК Петро Миколайович

П’ятигірський староста

ВОРОН Петро Ананійович

Копитківський староста

02 ДЕПУТАТСЬКИЙ КОРПУС ТА СЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

ДЕПУТАТСЬКИЙ КОРПУС ЗДОЛБУНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ VIII СКЛИКАННЯ

Громада зробила свій вибір на місцевих виборах до Здолбунівської міської ради. Депутатський корпус представлений 26-ма депутатами восьми політичних сил.

МАПА ДЕПУТАТСЬКИХ ОКРУГІВ

За кожним депутатом закріплений депутатський округ – це умовний територіальний поділ громади на ділянки, орієнтовно рівнозначні по кількості населення, котре на ній проживає. Кожен округ закріплений за одним із 26-ти депутатів Здолбунівської міської ради. Інтерактивну карту ви можете знайти на сайті Здолбунівської міської ради

ПЕРЕГЛЯНУТИ

СЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

З початку VIII скликання було:

– проведено17 пленарних засідань;

– прийнято понад 900 рішень міської ради.

РІШЕННЯ МІСЬКРАДИ

Зважаючи на децентралізаційні процеси, в результаті яких з’явилась Здолбунівська міська територіальна громада, міська рада:

СВОЇМИ РІШЕННЯМИ УТВОРИЛА:

  • постійні комісії;

  • виконавчий комітет;

  • старостинські округи;

  • управління та відділи;

  • територіальний центр соціального обслуговування.

СВОЇМИ РІШЕННЯМИ ЗАТВЕРДИЛА:

  • регламент роботи ради;

  • старост та склад виконавчого комітету;

  • структуру виконавчих органів ради, загальну чисельність її апарату та виконавчих органів, а також положення, які регулюють їх діяльність.

ПОСТІЙНІ ДЕПУТАТСЬКІ КОМІСІЇ

Практично всі питання, які включались до порядку денного сесій, попередньо обговорювались на засіданнях постійних комісій і, саме злагоджена робота постійних комісій – це основа оперативного та чіткого проведення пленарних засідань міської ради. В раді створено та працює чотири постійні комісії.

Систематична робота постійних комісій дає можливість заглибитись у проблеми громади, проблеми кожного населеного пункту, закладу та й кожного окремого мешканця.

Лише після детального вивчення та обговорення на пленарних засіданнях ради, депутатами було затверджено бюджет громади, Програму економічного та соціального розвитку територіальної громади та більше тридцяти місцевих цільових програм, які охопили не лише фінансово-господарську діяльність ради, а й інші напрямки розвитку громади. Також розпочато роботу над Стратегією розвитку територіальної громади.

Також, депутатами Здолбунівської міської ради були проведені:

– рейди контролю якості виконання робіт підрядними організаціями;

– обстеження об’єктів та підприємств, на які першочергово планувалось виділення коштів на проведення робіт або придбання обладнання, зокрема це стосувалось комунальних підприємств «Здолбунівське» та «Здолбунівводоканал»;

– багаторазові виїзди на об’єкти по громаді, щодо яких приймались рішення по відведенню земельних ділянок, як в оренду, так і у власність з відповідними рекомендаціями та висновками.

Хороші результати для активізації депутатської діяльності та діяльності апарату міської ради дає така форма роботи як проведення Днів депутата міської ради, де є можливість обговорити ряд теоретичних питань, детальніше ознайомитись з законодавчою базою депутатської діяльності, організацією роботи закладів, підприємств та установ Здолбунівської громади.

03 РОБОТА ВИКОНКОМУ

Виконавчим органом Здолбунівської міської ради є виконавчий комітет, який складається із 11 чоловік.

СКЛАД ВИКОНКОМУ

За звітний період було проведено

18 засідань виконкому

На засіданнях виконкому було прийнято

425 рішень

РІШЕННЯ ВИКОНКОМУ

Основні питання, які розглядалися членами виконавчого комітету протягом підзвітного періоду:

– погодження проєктів бюджету територіальної громади та місцевих програм на 2021 рік;
– Програми економічного та соціального розвитку Здолбунівської громади на 2022-2024;
– прогнозу бюджету на 2022 рік;
– затвердження нормативно-правових документів щодо діяльності працівників апарату в старостинських округах та в апараті ради;
– встановлення та коригування розмірів тарифів на комунальні послуги;
– підготовка підприємств житлово – комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період;
– присвоєння поштових адрес;
– зріз аварійних дерев;
– надання матеріальних допомог;
– рішення щодо захисту прав дітей Здолбунівської громади та інше.

04 ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

Одним з важливих завдань роботи міської ради є виконання звернень виборців та депутатів, а також депутатських запитів.

З цією метою звернення направляються до виконання відповідальним особам і перебувають на постійному контролі міської ради, а депутатські запити розглядаються на пленарних засіданнях.

За звітний період було зареєстровано 117 депутатських звернень від депутатів різних рівнів та 5 депутатських запитів.

Велика кількість звернень депутатів перебуває на розгляді у відділі комунального господарства, благоустрою та екології, оскільки стосуються вирішення поточних питань благоустрою громади. Також багато звернень направлено на розгляд фінансовому управлінню, оскільки потребують включення до місцевих програм та виділення бюджетних коштів.

За звітний період до Здолбунівської міської ради надійшло:

Основні проблеми, що порушені у зверненнях, стосуються:

514

письмових звернень громадян

1065

земельних відносин

357

соціального захисту

155

будівництва

71

житлові

293

інші

Більше 2 тисяч звернень вирішено позитивно, всі інші звернення – в роботі та на контролі. На усі запити щодо надання публічної інформації – повністю задоволені.

05 ЕКОНОМІКА

Протягом 2021 року міська рада та виконавчий комітет разом із підприємствами, установами, організаціями громади спрямовували свою роботу на вирішення проблем життєдіяльності громади.

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Важливе значення у забезпеченні збалансованого економічного розвитку громади має стабільна робота однієї із основних галузей господарського комплексу – промисловості.

Серед інших громад області промисловість Здолбунівської територіальної громади виділяється:

– виробництвом цементу;
– цегли;
– виробів з пластмаси;
– наданням ремонтних робіт і послуг підприємствам з виготовлення будівельних матеріалів.

На сьогодні в громаді функціонує 21 промислове  підприємство та виробничі підрозділи АТ “Укрзалізниця”

Перелік підприємств

2,05 млрд грн

Сума реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) основним промисловим підприємством громади “Волинь-Цемент” філія ПРАТ “Дікергофф Цемент Україна” за січень-жовтень 2021 року , що на 114 % більше показника 2020 року.

64,6 тис. грн / особу

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) на одну особу населення за січень-жовтень 2021 року за оперативними даними складає

933,8 т

Обсяги виробництва мішків та пакетів з полімеру, а також плівки поліетиленової, за підсумками 10-ти місяців 2021 року. (На 15% більше, аніж 2020 р.).

980 636 т

Обсяг виробництва цементу в 2021 році, що на 11% більше, аніж у відповідному періоді 2020 року.

АГРОПРОМИСЛОВИЙ КОМПЛЕКС

Агропромисловий напрямок економіки громади зорієнтований в основному на вирощуванні озимої пшениці, ячменю, кукурудзи, соняшника, сої, овочів, кормових культур. 

В громаді успішно функціонують 23 сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства, більшість з яких займаються вирощуванням зернових культур.

Перелік с/г підприємств

За підсумками року сільськогосподарськими підприємствами громади за 10 місяців 2021 року вироблено валової продукції на 8,5 % більше  від обсягів відповідного періоду 2020 року.

В середньому, виробництво валової продукції на один гектар с/г угідь складає 9,4 тис. грн ( у 2020 році – 9,2 тис. грн)

Середня  урожайність при збиранні зернових, технічних, зернобобових культур у 2021 році складає 58,5 ц/га, В порівнянні,  за відповідний період 2020 року, середня врожайність  збільшилася на 12,4%.

Приємно, що в нашій громаді успішно  працює сімейна молочна ферма «Родина-Плюс». Це приклад того, як люди не бояться використовувати всі можливості, брати на себе відповідальність і постійно вчитись чогось нового.

Сімейна молочна ферма є найбільш ефективною формою молочного тваринництва, тому саме з таким наголосом, в громаді, неодноразово, спільно із старостами громад, проводилися зустрічі щодо проведення інформаційної кампанії серед мешканців громади, аби  жителі  мали знання  та бажання реалізовувати подібні  проекти в подальшому.

Також, на території Здолбунівської громади здійснюють свою діяльність елеватори ТОВ “ТРАДЕКС АГРІ” потужністю 20тис. тонн та ТзОВ «АКРІС АГРО» потужністю 43,4 тис. тонн. Це сучасні елеватори з новітнім лабораторним, зерноочисним та ваговим обладнанням, обидва мають вдале географічне положення по авто та залізно-дорожній логістиці. 

ПІДПРИЄМНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ, ТОРГІВЛЯ ТА ПОСЛУГИ

Наповнення дохідної частини бюджету та економічний потенціал напряму залежить від роботи підприємств та підприємців, які провадять свою діяльність на території громади.

1289 підприємців-фізичних осіб

зареєстровано в нашій громаді, згідно Єдиного державного реєстру, станом на 01.11.2021, що на 4% або на 50 осіб більше у порівнянні на 01.01.2021

731 юридичних осіб

зареєстровано в ЄДР у Здолбунівській громаді станом на 01.11.2021, що на рівні з відповідним періодом  2020 року

Станом на 01.11.2021 року торговельна мережа громади  налічує 162 торговельних об’єктів,з них:

 62

продовольчих магазини

72

непродовольчих магазини

13

магазинів зі змішаним асортиментом

12

кіосків

5

супермаркетів

4

ринки

Мережа підприємств торгівлі міста за звітний період збільшилась на 9 нових торговельних об’єктів, відповідно збільшилась кількість робочих місць.

За звітний період сфера послуг залишилася незмінною.

Мережа закладів сфери послуг налічує 35 об’єктів (салони краси, перукарні, майстерня по ремонту складної побутової техніки, теле-аудіо-відео апаратури, ательє і майстерні індивідуального пошиття швейних виробів, об’єкти з наданням фото-послуг, майстерні по ремонту взуття та ювелірних виробів, тощо) та 1 готель.

Мережа закладів ресторанного господарства станом на 01.11.2021 налічує 34 об’єкти, з них: 

33

кафе та кафетерії

13

буфети, їдальні (в т.ч. шкільні)

05 БЮДЖЕТ ГРОМАДИ

ДОХІДНА ЧАСТИНА БЮДЖЕТУ

Запорука успішного розвитку громади – це наповнений бюджет. Показники виконання бюджету відображають загальний соціально-економічний стан Здолбунівської громади та потенціал її подальшого розвитку. Наявність фінансового ресурсу у місцевому бюджеті гарантує територіальній громаді можливість надавати якісні послуги своїм жителям, реалізовувати соціальні та інфраструктурні проєкти із залученням коштів державного бюджету, створювати умови для розвитку підприємництва та залучення інвестиційного капіталу, розробляти програми місцевого розвитку та фінансувати інші заходи для покращання умов проживання жителів громади.

329,6 млн грн

Зведений обсяг доходів бюджету Здолбунівської міської територіальної громади станом на 01 листопада 2021 року, в тому числі:

– Податкові надходження – 165,8 млн грн (ПДФО, рентна плата, акцизний податок, плата за землю, податок на нерухоме майно, єдиний податок та ін.);

– Неподаткові надходження – 1,4 млн грн (плата за надання адміністративних послуг; адмін. штрафи, держ. мито, плата за послуги, що надаються бюджетними установами, інші джерела власних надходжень бюджетних установ, кошти пайової участі у розвитку інфраструктури, та інші);

– Офіційні трансферти – 101,5 млн грн (субвенції з держбюджету);

– Доходи від операцій з капіталом – 0,6 млн грн (кошти від відчуження майна, продажу земельних ділянок та ін.);

– Цільові фонди – 0,7 млн грн (відновна вартість зелених насаджень, плата за розміщення реклами, плата за договорами суперфіції та інші).

ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ

Бюджет Здолбунівської територіальної громади на 2021 рік із змінами та доповненнями затверджено по видатках  в сумі – 330,9 млн грн. Перевищення видатків над доходами у сумі  становить 1,3 млн грн за рахунок спрямування вільних залишків.

Протягом десяти місяців поточного року  до загального фонду  бюджету міської територіальної громади без  урахування трансфертів  надійшло  167,2 млн грн, що становить  102,2 %, або на  3,54 млн грн більше запланованого.

Найбільші платники ПДФО до бюджету Здолбунівської громади у 2021 році, /*станом на 1.11.2021/, млн грн

Найбільші платники податку на землю до бюджету Здолбунівської громади у 2021 році /*станом на 1.11.2021/млн грн

Найбільші платники єдиного податку до бюджету Здолбунівської громади у 2021 році /*станом на 1.11.2021/, тис. грн

Найбільші платники акцизного податку до бюджету Здолбунівської громади у 2021 році /*станом на 1.11.2021/, тис. грн

Найбільші платники податку на майно до бюджету Здолбунівської громади у 2021 році /*станом на 1.11.2021/, тис. грн

Ріст основних видів доходів бюджету Здолбунівської громади у 2021 році в порівнянні з 2020 роком /*станом на 1.11.2021/, %, млн грн

СУБВЕНЦІЇ ТА ДОТАЦІЇ

З державного та інших місцевих бюджетів станом на 01 листопада 2021 року отримано субвенцій та дотацій в сумі 104,3 млн грн, або 31% бюджетних призначень:

– Дотація на утримання закладів освіти – 1,5 млн грн;
– Освітня субвенція в сумі 84 млн грн;
– Субвенція на розвиток мережі ЦНАП – 2 млн грн;
– Субвенція на інклюзивний центр – 1,4 млн грн;
– Субвенція на інклюзію у освітніх закладах- 0,6 млн грн;
– Субвенція на “Нову українську школу” (НУШ) – 1,5 млн грн;
– Інші субвенції в сумі 6,3 млн грн;
– Субвенція на придбання інсуліну окремим категорія громадян – 2,3 млн грн;
– Субвенція на розвиток громади – 3,7 млн грн.

ВИДАТКИ БЮДЖЕТУ

Сума видатків загального фонду станом на 01 листопада 2021 року Здолбунівської міської територіальної громади становить 223,6 млн грн, а саме:
· на фінансування закладів освіти – 156,4 млн грн;
· соціальний захист населення – 12 млн грн;
· культура – 7,2 млн грн;
· охорона здоров’я – 7,4 млн грн;
· фізична культура і спорт – 4,1 млн грн;
· житлово-комунальне господарство – 14,4 млн грн;
· державне управління – 18,3 млн грн;
· економічна діяльність – 3,5 млн грн;
· міжбюджетні трансферти – 0,3 млн грн.

Загальна сума капітальних видатків станом на 01 листопада 2021 року Здолбунівської міської територіальної громади становить 13,1 млн грн. За рахунок капітальних видатків виділяються кошти на будівництво, капітальні ремонти та реконструкції об’єктів комунальної власності.
· на фінансування закладів освіти –0,2 млн грн,
· житлово-комунальне господарство – 0,6 млн грн;
· державне управління – 0,1 млн грн;
· економічна діяльність – 5,2 млн грн;
· природоохоронні заходи – 0,5 млн грн;
· міжбюджетні трансферти – 6,5 млн грн;

07 ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ

Згідно програми розроблення земельної документації Здолбунівської міської громади на 2021 рік, розроблено нормативно грошову оцінку земель на території с. Копиткове, с. Новомильськ, с. Степанівка, с. Мар’янівка, що залучить додаткові кошти до місцевого бюджету.

Для забезпечення контролю за використанням та охороною земель постійно направляються звернення до Управління з контролю за використанням та охороною земель про виявлені порушення. В результаті проведених перевірок складено 21 протокол.

До місцевого бюджету надійшло більше 443 тис. грн від втрат сільськогосподарського виробництва. Кошти планується використати на розроблення нормативно грошової оцінки населених пунктів та проведення інвентаризації земель комунальної власності.

950 звернень громадян та юридичних осіб

було винесено на засідання сесії міської ради за результатами розгляду яких прийнято 622 рішень щодо земельних відносин на території Здолбунівської територіальної громади, а саме:

– укладено 11 договорів купівлі продажу земельних ділянок загальною площею 1,25 га суб’єктам господарської діяльності у власність на загальну суму 726 тис. грн;

– укладено 8 договорів оренди землі загальною площею 1,41 га. Річна орендна плата за які становитиме 71 тис. грн;

– проведено аукціон щодо продажу права оренди земельної ділянки для будівництва комерційного об’єкту по вулиці 2 Лютого площею 0,04 га, орендна плата становитиме 35 тис. грн в рік ;

– надано 327 дозволів громадянам на розроблення землевпорядної документації для приватизації земельних ділянок громадянами  на загальну площу землі 70,93 га;

– передано  в приватну власність 102,44 га землі, 428 громадянам громади для будівництва та обслуговування житлових будинків, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва та обслуговування індивідуальних гаражів;

– надано 13 дозволів на проведення оцінки землі на загальну площу 2,58 га для подальшого продажу суб’єктам господарської діяльності у власність;

– надано 29 дозволів на оформлення права користування землею загальною площею 20,69 га на умовах оренди з суб’єктами господарської діяльності  ;

– продовжено 12 договорів оренди;

– припинено 5 договорів оренди;

– затверджено 10 проектів на зміну цільового призначення землі громадянам (власникам землі);

– надано 11 дозволів на оформлення спадкоємцями права на земельну частку(пай) загальною площею 36,93 га;

– комісією з питань містобудування, земельних відносин та охорони навколишнього середовища розглянуто 14 земельних спорів за результатами яких складено протоколи

Учасникам АТО/ООС виділено 80 вісімдесят земельних ділянок, з них:

– 18 земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків  (присадибна ділянка) по вул. Нова;

– 23 земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства;

– 39 земельних ділянок для індивідуального садівництва.

08 КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ

331 об’єкт нерухомого майна

Перебуває у комунальній власності Здолбунівської міської територіальної громади.

239,1 млн грн

Первісна балансова вартість нерухомого комунального майна відмінного від земельної ділянки

112 об’єктів благоустрою

Перебуває у комунальній власності Здолбунівської міської територіальної громади.

7,7 млн грн

Первісна балансова вартість об’єктів благоустрою 

520 тис. грн

Сума надходжень орендної плати за користування нерухомим комунальним майном за 10 місяців 2021 року

Станом на 1 листопада 2021 року укладено 74 договори оренди нерухомого комунального майна, загальна площа комунального майна переданого в оренду – 5 477 м2, в тому числі:
– 47 договорів оренди майна, яке віднесено до Переліку першого типу загальною площею 1 528 м2, надходження орендної плати за місяць становлять 68 тис. грн;
– 27 договорів оренди майна, яке віднесено до Переліку другого типу загальною площею 3 949 м2, надходження орендної плати за місяць становлять 6 тис. грн.

Збільшення надходжень від орендної плати стало можливим завдяки прийняттю міською радою рішення про оренду майна комунальної власності територіальної громади Здолбунівської міської ради, яким визначено порядок передачі майна в оренду та порядок розподілу орендної плати, а також організації контролю за дотриманням балансоутримувачами термінів проведення переоцінки майна.

Реєстр діючих договорів оренди нерухомого майна та перелік вільних нежитлових приміщень, які перебувають у власності територіальної громади та можуть бути передані в оренду розміщено на офіційному вебсайті Здолбунівської міської ради. Передача майна комунальної власності в оренду здійснюється виключно через торгову електронну систему.

З метою захисту майнових прав територіальної громади у 2021 році проведено інвентаризацію об’єктів нерухомого майна комунальної власності,  виготовлено технічну документацію на 20 об’єктів нерухомості, зареєстровано право комунальної власності на 110 об’єктів нерухомого майна, в результаті кількість зареєстрованих об’єктів комунальної власності становить 92% від загальної кількості об’єктів нерухомого майна.

Станом на 01 листопада 2021 року надходження від оренди майна комунальної власності становлять 75 тис. грн в місяць. Для порівняння станом на 01 квітня 2021 року було укладено 48 договорів оренди комунального майна, надходження від орендної плати становили 26 тис. грн.

Відповідно до статті 335 Цивільного кодексу України проводилась робота по виявленню та обліку безхазяйного майна, подано до органів державної реєстрації заяву про взяття на облік об’єкту безхазяйного нерухомого майна, що знаходиться за адресою: с. П’ятигори, вул. Центральна, буд. 25В.

За результатами судового розгляду справи за позовом Здолбунівської міської ради до ТзОВ ВКФ «Промтехсервіс», що було орендарем майнового комплексу «Ринок» по вулиці 8 Березня, 13 в Здолбунові про витребування майна з чужого незаконного володіння позов міської ради задоволено.

15 листопада 2021 відбулося фактичне повернення майна – частина нежитлових приміщень, площею 80,1 м2 та частина приміщень будівлі м`ясного павільйону, площею 401,4 м2 у комунальну власність громади.

9.1 ДОРОЖНЬО - ТРАНСПОРТНА ІНФРАСТРУКТУРА

Проєкти капітального ремонту дорожнього покриття та тротуарів,

котрі були реалізовані за звітний період у 2021 році:

Виготовлена проектно кошторисна документація на капітальний ремонт вул. Старомильська у с. Новомильськ.

На 2022 рік передбачений капітальний ремонт вул. Шевченка у Здолбунові (яка знаходиться на балансі Служби автомобільних доріг у Рівненській області). Вже виготовлена проєктно-кошторисна документація.

Найближчим часом буде проведено капітальний ремонт дорожнього покриття:
вул. Кармелюка;
частина вул. Я. Мудрого;
вул. Молодіжна;
вул. Драгоманова

Капітальний ремонт дорожнього покриття:
частини вул. Паркової до вул. Сонячної;

 

Капітальний ремонт тротуару:
по вул. Ст. Бандери, м.Здолбунів;
по вул. Франка, 
м.Здолбунів.

 

Капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Зарічна у с. П’ятигори

У 2021 році були реалізовані наступні проєкти поточного ремонту дорожнього покриття та тротуарів:

Проведено поточний ремонт дорожнього покриття по вул. Мазепи, С. Бандери, Зелена, Базарна, Франка, В. Жука, 2-го Лютого, С. Наливайка, Ясна, Незалежності, Полуботка, Шевченка, Гонти, Фабрична, Шкільна, Грушевського, Нова, Пушкіна, Драгоманова, 8-го Березня, Л.Українки, Яворницького, Старомильська, І. Гончара, Міцкевича, Садова, Шалом Алейхем, Кн. Володимира, просп. Цементників, Кн. Ольги, Соловіїна, Паркова, Пирогова, Котляревського, Фестивальна, Заводська, Цементників, Старицького

П’ятигірський старостинський округ, село Ільпінь:
Поточний ремонт дорожнього покриття по вул. Солов’їна.

Проведено відсипки та планування вулиць щебенем в м. Здолбунів вул. Чорновола, Набережна, Сонячна, Квітнева, частково Л. Українки, Берегова, Нечуя-Левицького, Коцюбинського, Гоголя.

КОМУНАЛЬНІ АВТОСТОЯНКИ

Для влаштування комунальних автомобільних стоянок на території міста Здолбунів на сесіях Здолбунівської міської ради КП «Здолбунівське» було надано 5 дозволів на розроблення проектної документації»:
м. Здолбунів, вул. 2го Лютого – орієнтовна площа 0,31 га;
м. Здолбунів, вул.Старицького – орієнтовна площа 0,32 га;
м. Здолбунів, вул. Шкільна 36 – орієнтовна площа 0,13 га;
м. Здолбунів, вул. Шкільна (р-н автозаправки WOG) – орієнтовна площа 0,35 га;
м. Здолбунів, вул. Мазепи – орієнтовна площа 0,07 га.

Проведено капітальний ремонт дорожнього покриття автостоянки у міському гідропарку.

9.2 ЖИТЛОВО - КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО ТА БЛАГОУСТРІЙ

26 травня 2021 року виконавчим комітетом було затверджено Положення про громадський контроль у сфері благоустрою на території Здолбунівської громади. Цю функцію у Здолбунівській громаді виконують інспектори благоустрою. Робота з громадськістю щодо дотримання правил благоустрою Здолбунівської громади продовжується. 

ВУЛИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ

Реконструкція вуличного освітлення:

У 2021 році на освітлення було виділено 984 тис. грн у місті Здолбунів, та  410 тис. грн – у старостинських округах.

Здійснено реконструкція вуличного освітлення у П’ятигірському старостинському окрузі:

с. Богдашів: вул. Гагаріна, Р. Віднічука, Грушевського, Калинова, Запорізька, Калинова;
с. П’ятигори: вул. Лісова, Садова, Шляхова, Зарічна;
с. Глинськ: вул. Три Корчми;
с. Підцурків.

Здійснено реконструкція вуличного освітлення у Копитківському старостинському окрузі:

с. Степанівка: вул. Приходька.

Було проведено поточний ремонт мережі вуличного освітлення у Здолбунові, а саме:
по вулицях Гончара, Коперника, Садова, Шкільна, Драгоманова до Калнишевського, Шкільна, Миру, Коперника, пров.Огієнка, Шевченка.

Була проведена заміна опор мережі вуличного освітлення у м. Здолбунів по вул.Шевченка та Коперника.

УТРИМАННЯ КЛАДОВИЩ

Для облаштування нового кладовища в с. Орестів та розширення існуючого кладовища в с. Ільпінь було виділено земельні ділянки площею 3,32 га та 3,5 га відповідно.

ПОВОДЖЕННЯ З ТВЕРДИМИ ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ

З метою відшкодування економічно обґрунтованих планових витрат було здійснено розрахунок тарифу на захоронення твердих побутових відходів на сміттєзвалищі в урочищі «Здовбиця» в розмірі 31,88 грн за 1 м3.

Для контролю ваги твердих побутових відходів до кінця 2021 року буде придбано автомобільні ваги для сміттєзвалища в урочищі «Здовбиця» вартістю 500 тис. грн. Виконані роботи приєднання до електропостачання об’єктів обслуговування сміттєзвалища в урочищі «Здовбиця». Це дає можливість підключення фото – та відео фіксації для контролю завезення твердих побутових відходів.

Для оперативного реагування та попередження надзвичайних ситуацій на сміттєзвалищі було укладено договір із аварійно-рятувальною службою ДПР-18 ГУ ДСНС України в Рівненській області. Завдяки оперативному реагуванню аварійно-рятувальної служби було вчасно локалізовано місця сильного займання ТПВ.

Загалом на впорядкування, облаштування та обслуговування сміттєзвалища протягом 2021 року було витрачено 430 тис. грн.

  • За 2021 рік було сплачено 359 тис. грн екологічного податку.

Для ліквідації несанкціонованого сміттєзвалища у селі Новосілки Копитківського старостинського округу було задіяно три одиниці великогабаритної техніки (МАЗ – 39 годин, КАМАЗ – 60 годин та Екскаватор – 79 годин), якою було вивезено 1 000 м3 сміття.

З метою покращення в майбутньому екологічної ситуації на території Здолбунівської громади, КП «Здолбунівське» отримало кошти у сумі 3 млн.грн: з державного бюджету у сумі 2 млн. грн та співфінансування з місцевого бюджету у сумі 1 млн. грн для придбання сміттєвозу.

99,6 тис. грн

Було придбано подрібнювач деревини з карданним валом в рамках Програми розвитку Здолбунівської територіальної громади та підтримки комунальних підприємств на 2021 рік.

Проведено моніторинг стану контейнерних площадок, контейнерів та дотримання графіку вивезення твердих побутових відходів в м.Здолбунів. За результатами з 62 оглянутих контейнерних майданчиків – 59 контейнерних майданчиків не відповідають вимогам Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць. У 2022 році планується розроблення Схеми санітарної очистки Здолбунівської громади планується – оголошено тендер на послуги розробки.

ПИТАННЯ БЕЗПРИТУЛЬНИХ ТВАРИН

61,2 тис. грн

Сума коштів, витрачених на стерилізацію тварин, відповідно до Програми благоустрою на 2021 рік, станом на 1 грудня 2021 року.

ОСББ

Житловий фонд міста Здолбунів обслуговують ТзОВ «Перша Здолбунівська управляюча компанія» та ТзОВ «Управлінська компанія «Будинкоуправління», на обслуговуванні яких перебуває 87 житлових будинків. Крім того функціонує 67 ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків), які обслуговують 90 будинків та 2 ЖБК (житлово-будівельних кооперативів).

Програмою капітальних ремонтів житлового фонду Здолбунівської міської громади на 2021 рік було заплановано проведення капітальних ремонтів покрівель житлових будинків на умовах співфінансування у місті Здолбунів, по вул. Фабрична 1, Чубинського 7/9 та по вул. Лесі Українки 4а.

Співвласники будинку по вул. Фабрична 1 сплатили дольову участь в сумі 79,8 тис. грн, що становить 7% від вартості робіт. З місцевого бюджету на виконання робіт профінансовано 799,2 тис. грн.

ВСТАНОВЛЕННЯ ІГРОВИХ МАЙДАНЧИКІВ

761 тис. грн

Сума коштів, на які у 2021 році було закуплено ігрове та спортивне обладнання. Протягом звітного періоду було придбано 6 модульних дитячих майданчиків, які на даний час знаходяться в процесі встановлення у визначених місцях.

9.3 ПІДГОТОВКА ДО ЗИМОВОГО ПЕРІОДУ

1,5 млн грн

Сума, котру вдалося зекономити жителям Здолбунова завдяки сприятливим погоднім умовам, коли було призупинено опалювальний сезон.

5,4 млн грн

Сума коштів на виконання заходів з підготовки до зимового періоду. З них: із місцевого бюджету – 4,5 млн грн, власних коштів підприємств – 1,0 млн грн.

Цьогоріч автопарк КП «Здолбунівське» був розширений. Він був поповнений трактором «Белорус», який було придбано за кошти місцевого бюджету – 313 тис. грн. Ця техніка забезпечить розчищення від снігу широких тротуарів.

За кошти місцевого бюджету було закуплено екскаватор – навантажувач вартістю 1,15  млн грн.

КП «Здолбунівське» було заготовлено пісок та сіль для посипання доріг та доріжок у Здолбунівській громаді.

800 т піску на суму 130 тис. грн

70 т солі на суму 113 тис. грн

Також, до розчищення доріг у громаді вже готова й інша техніка КП “Здолбунівське”

У випадку надзвичайних погодніх умов, на 2021 рік КП уклало із ТзОВ “Комунальних підприємтв”, яке теж розчищатиме вулиці від снігових заметів грейдером. Також, до розчищення вулиць долучаються КП “Здолбунівводоканал” та КП “Здолбунівкомуненергія”.

9.4 БУДІВНИЦТВО ТА КАПІТАЛЬНІ РЕМОНТИ

РЕКОНСТРУКЦІЯ ТА РОЗВИТОК СПОРТИВНИХ ЗАКЛАДІВ ТА ОБ’ЄКТІВ

41,6 млн грн

Загальна сума коштів, котрі вдалося залучити на фінансування у 2021 році Здолбунівського спорткомплексу.

Одним з основних завдань у 2021 році було закінчення будівництва спортивного залу Здолбунівської дитячо-юнацької спортивної школи. Для цього велась активна робота із залучення коштів із різних джерел фінансування. На початку 2021 року на фінансування робіт спрямовано 5 млн грн з Державного фонду регіонального розвитку та  5 млн грн з бюджету Здолбунівської громади. У березні проєкт отримав значне дофінансування з ДФРР у розмірі 20 млн грн. Також було виділено 1,5 млн грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку. Восени 2021 року з місцевого бюджету було додатково спрямовано ще 1 млн грн та  перенаправлено з ДФРР ще 9,1 млн грн.  

РЕКОНСТРУКЦІЯ ТА РОЗВИТОК ОСВІТНІХ ЗАКЛАДІВ

481,5 тис. грн (в т.ч. коригування ПКД)

Капітальний ремонт спортзалу Глинського НВК (ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ)

250 тис. грн

Завдяки співпраці із Рівненською обласною радою, було виділено субвенцію із Рівненського обласного бюджету у сумі 250 тис. грн на капітальний ремонт покрівлі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст №1 по вул. Д. Галицького, 17 (в т.ч. виготовлення ПКД). На цей момент зроблено коригування ПКД.

РЕКОНСТРУКЦІЯ ТА РОЗВИТОК ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

900 тис. грн

Завдяки співпраці із Рівненською обласною радою, на капітальний ремонт даху Здолбунівської ЗПСМ №4, що знаходиться за адресою: м. Здолбунів, вул І. Мазепи, було виділено 700 тис. грн з обласного бюджету, та 200 тис. грн з бюджету Здолбунівської громади. Станом на листопад 2021  роботи повністю завершено.

3,8 млн грн

Кошти, виділені з державного бюджету на встановлення кисневої станції в КНП “Здолбунівська міська лікарня”. Станом на листопад 2021 року тривають підготовчі роботи.

 

9.5 ОНОВЛЕНИЙ ЦНАП

Нове приміщення ЦНАП – це сучасний підхід до европейських стандартів, де можна буде отримати послуги зручно та якісно. Приміщення облаштовується відповідно до безбар’єрності простору.

Громада отримала державну підтримку на розвиток для центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Наразі триває активна фаза реалізації проєкту реконструкції приміщення для нового Здолбунівського ЦНАПу по вул. Грушевського, 14 у Здолбунові.

2,8 млн грн

Сума зведеного кошторисного розрахунку вартості реконструкції Здолбунівського ЦНАП.

З державного бюджету було виділено субвенцію на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг у розмірі 2,0 млн грн. З бюджету громади виділено більше 0,8 млн грн.

9.6 ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

Якісні мережі водопостачання та водовідведення є важливим елементом розвитку громади. КП “Здолбунівводоканал” розпочато інвентаризаційні роботи водопровідної мережі, а це більше 1200 об’єктів та 37,5 кілометрів трубопроводу. В 2021 році обстежено більше половини об’єктів та використано на це 98 тис. грн. Наступним кроком буде створенням геоінформаційної карти, системи оперативного реагування на аварійні ситуації та диспетчеризації.

В 2021 році була надана субвенція з обласного бюджету на реконструкцію напірного каналізаційного колектора від каналізаційної насосної станції по вул. Нова до камери переключання у розмірі 400 тис. грн, з яких освоєно 950 тис. грн. У 2022 році буде розроблено проєкт реконструкції самоплинного колектора вул. Шевченка до КНС по вул. Нова методом проколу.

770 тис. грн

Вартість будівництва каналізаційної мережі по вул. Полярна у Здолбунові, котре закінчене у 2021 році.

 

192 тис. грн

Загальна сума придбання комунальним підприємством “Здолбунівводоканал”  2-х свердловинних насосів для артезіанських свердловин.

На каналізаційній насосній станції №3 у пров. Гончара у Здолбунові виконано гідроізоляційні роботи підземної частини станції, та забезпечення технічною водою для технологічних потреб обслуговуючого персоналу вартістю 15 тис. грн.

 

У зв’язку із численними зверненнями мешканців вул. Кн. Володимира, що пов’язані з аварійними ситуаціями та витоками на водопровідній мережі, було замінено трубопровід, вартість робіт – 50 тис. грн.

Навесні 2021 року були продовжені роботи із забезпечення мешканців малоповерхової забудови житлового масиву вулиць Мартинівка, Польова, Б. Тена, Івасюка, провулках Комунальному та Щепкіна послугою централізованого водопостачання, так як мережі водовідведення були прокладені в 2020 році. На першу чергу будівництва було виділено та освоєно 1 млн грн. В цей об’єм робіт ввійшло прокладання трубопроводу водопостачання довжиною 800 м по вул. Щепкіна та по провулку Щепкіна.

Проблема з якістю води у Здолбунові за залізничним мостом є дуже гострою. З метою вирішення цієї проблеми, ведуться переговори щодо передачі майнового комплексу «Рівненсько-Тернопільське територіальне управління» АТ «Українська залізниця» на баланс КП “Здолбунівводоканал” з метою забезпечення якісного водопостачання та водовідведення по вул. Гончара, Церковна, Чубинського, Ольжича, Садова, Міцкевича, Левицького у місті Здолбунів.

Чудовим рішенням порятунку від спеки був монтаж “водяних воріт” по вул. Шевченка та Шкільній, які працювали в особливо спекотний період.

З метою підвищення оперативності наповнення пожежних автомобілів водою на території пожежної частини було облаштовано сучасний пожежний гідрант.

В наступному 2022 році КП “Здолбунівводоканал” буде продовжувати роботи, які розпочаті у 2021 році та планує вирішити такі основні завдання як:

Розробка проекту реконструкції самоплинного колектора від кільця по вул. Шевченко до КНС по вул. Нова методом проколу;

Коригування проектно-кошторисної документації “Реконструкція свердловини №15 з влаштуванням системи електропостачання в с. Загороща Рівненського району Рівненської області”, що обслуговує жителів Здолбунівської громади;

Коригування проектро-кошторисної документації “Водопровідні мережі м. Здолбунів. Реконструкція”;

Розроблення проектно – кошторисної документації та будівництво другої нитки напірного каналізаційного колектора від камери переключення до очисних споруд.

9.7 АРХІТЕКТУРА ТА МІСТОБУДУВАННЯ

У вересні 2021 року було утворено архітектурно-містобудівну раду при відділі з питань містобудування, архітектури і цивільного захисту населення Здолбунівської міської ради та затверджено її персональний склад.

Попри те, що Здолбунівська громада – є новоутвореною адміністративною одиницею, місто Здолбунів до сьогодні не має генерального плану міста. Тож у вересні поточного року було створено робочу групу щодо розгляду забезпечення розроблення генеральних планів Здолбунівської міської територіальної громади, на якій розглянуто питання щодо прискорення розроблення генерального плану м. Здолбунів.

Проводився моніторинг технічного стану гідротехнічних споруд громади. З метою запобіганню затоплення, у 2021 році було виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію дамби по вул. Старимильській у Здолбунові.

9.8 ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ

Для забезпечення перевезення жителів громади з 1 вересня міською радою відкрито новий автобусний маршрут загального користування «Здолбунів – Новомильськ», що в значній мірі вирішило питання з перевезення жителів пільгової категорії та дітей шкільного віку.

10.1 ГУМАНІТАРНА СФЕРА: ОСВІТА

ЗАГАЛЬНООСВІТНІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти на початок 2021-2022 навчального року забезпечено функціонування 14 закладів загальної освіти, у яких навчається 4611 учнів.

У 2021 році з 232 випускників 11 класів – 27 учнів нагородженні золотою та срібною медалями (6 срібних, 21 золотих), що становить 11,6 % від їх кількості.

Розбудова Нової української школи – це довготермінова реформа, що супроводжується суттєвими змінами всіх складників освіти. У 2021 році на розвиток НУШ було виділено 1,43 млн грн державної субвенці] НУШ та 122 тис. грн – співфінансування за кошти бюджету громади. У ЗЗСО закуплено нові меблі, комп’ютерну техніку, дидактичний матеріал.

 

Здолбунівською міською радою було виділено кошти у сумі 584 тис. грн на співфінансування до Рівненського обласного бюджету для придбання шкільного автобусу для Копитківської ЗОШ.

«Здорові діти – здорова та успішна нація»

У серпні 2021 року з ініціативи Здолбунівського міського голови було розроблено Програму «Здорові діти – здорова та успішна нація» на 2021-2022 роки, яку підтримали депутати.

Програмою передбачено кошти на безкоштовне гаряче харчування для всіх учнів 1-4 класів та дітей пільгових категорій. Відповідно до Програми, вартість харчування на 1 учня збільшено та складатиме 20 грн в день. Здолбунівської міською радою виділено 800 тис. грн для організації харчування учнів.

Гарячим харчуванням охоплено всі заклади Здолбунівської громади. Зокрема шляхом кейтерингу організовується харчування у Здолбунівській гімназії, Здолбунівських ЗОШ №1, №5, №6, Копитківській, Новомильській, П’ятигірській, Ільпінській та Орестівській школах.

Закуплено новий посуд майже в усі заклади загальної середньої освіти (Здолбунівські №1, 3, 4, 7, 5, 6, гімназія, Новомильська, Копитківська, Глинська, Пятигірська школи), кухонне обладнання, стелажі, мийки, витяжку в Глинський НВК, Копитківську, Здолбунівську №6, Здолбунівську гімназію, П’ятигірську ЗОШ, холодильник в Новосілківський та Глинський НВК, посудомийні машини в Новомильку, Здолбунівські загальноосвітні школи № 1, 6, Здолбунівську гімназію, всього на суму 275 тис. грн

З метою створення належних умов для безпечного та якісного харчування в закладах освіти за сприянням Здолбунівської міської ради проводиться ремонт харчоблоків у Здолбунівській початковій школі № 7 (147 тис. грн.), у Здолбунівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6 (430 тис. грн.) та в Глинському НВК (30 тис. грн на придбання матеріалів).

Співпраця з реабілітологом Ярославом Табінським

14 вересня Здолбунівська міська рада підписала меморандум про співпрацю з оздоровчим центром «ATMAN», який очолює Ярослав Табінський. Меморандум передбачає забезпечення профілактики, обстеження, оздоровлення і лікування молоді з проблемами опорно-рухового апарату на високому рівні. Звісно за активної ініціативи та підтримки батьків дітей.

Основним напрямом співробітництва сторін вищезгаданого меморандуму у 2021-2023 роках є проведення профілактичного обстеження динаміки та зміни постави у дітей шкільного віку, розробка рекомендацій школярам, батькам, адміністраціям навчальних закладів щодо покращення стану опорно-рухового апарату у дітей, виходячи із особливостей навчального процесу та ритму життя сучасної молоді, обстеження і реабілітація молоді з діагнозом ДЦП та його різновидів. На сьогоднішній день було проведено обстеження дітей початкових класів у Здолбунівській ЗОШ №1, та на черзі – Здолбунівська ЗОШ №5.

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

Дошкільну освіту у Здолбунівській міській територіальній громаді забезпечують 8 закладів дошкільної освіти та дошкільні підрозділи Глинського та Новосілківського НВК. Кількість вихованців складає 1156 дітей.

З метою забезпечення комфортних умов для наймолодших мешканців громади, у 2021 році проведено ряд робіт та закупівель, а саме:

Для скорочення витрат електроенергії у ряді закладів дошкільної освіти проведена закупівля та заміна ламп та світильників на енергозберігаючі на суму 290 тис. грн.

На реалізацію заходів з питань пожежної та техногенної безпеки в закладах дошкільної освіти було витрачено 46 тис. грн (у тому числі встановлено протипожежні сертифіковані двері, придбано та встановлено звуковий оповіщувач, аварійні світильники, тощо).

Протягом року у заклади дошкільної освіти придбано технологічне обладнання, меблі та інвентар на суму 419 тис. грн.

 

Протягом року проведено ремонтні робіти в приміщеннях та на території закладів, замінено сантехнічне обладнання, встановлені двері, закуплені будматеріали та знаряддя на суму 396 тис. грн. , у тому числі проведено поточний ремонт покрівель тіньових навісів у Здолбунівському ЗДО № 3 «Ладоньки» на суму 45580 грн; ремонт та заміна сантехнічного обладнання у туалетній кімнаті групового блоку Здолбунівського ЗДО «Чебурашка» на суму 50 тис. грн, проведено поточний ремонт системи теплопостачання, заміна опалювальної підлоги у віковій групі в Здолбунівському ЗДО № 5 «Усмішка» на суму 50 тис. грн, проведено промивку системи опалення в дошкільному підрозділі Глинського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ЗДО» на суму 49 тис. грн.

ПОЗАШКІЛЬНА ОСВІТА

Позашкілля є інструментом, який дозволяє розкрити потенціал дитини, схильність до тих чи інших галузей науки.

Закладами позашкільної освіти у Здолбунівській громаді є:
Здолбунівський центр творчості дітей та юнацтва;
Здолбунівська міська станція юних техніків;

Здолбунівська музична школа.

До цих закладів залучено 2114 дітей та підлітків.

Здолбунівський центр творчості дітей та юнацтва

 

Для Здолбунівського центру творчості дітей та юнацтва бюджетні асигнування становлять 4,6 млн грн. У цьому році придбано та встановлено енергозберігаючі світильники на суму 70 тис. грн. До кінця року планується придбання меблів на суму 94 тис. грн, музичної апаратури – біля 45 тис. грн, комп’ютерної техніки – в межах 50 тис. грн, телеапаратури – 49 тис. грн.

Здолбунівська міська станція юних техніків

3,0 млн грн

Сума бюджетних асигнувань на 2021 рік для Здолбунівської міської станції юних техніків. Дані кошти забезпечать стабільності функціонування закладів позашкільної освіти, а саме, розвитку їх навчальної, матеріально-технічної бази та створення умов для надання якісної позашкільної освіти здійснюється фінансування цих закладів.

Здолбунівська музична школа

106 тис. грн

Загальна сума виготовленної протягом 2021 року проектно-кошторисної документації для встановлення вузла обліку теплової енергії у Здолбунівській музичній школі. Планується встановлення теплових лічильників в окремих приміщеннях школи.

10.2 ГУМАНІТАРНА СФЕРА: ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

Комунальне некомерційне підприємство “Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги”

Первинна медична допомога населенню надається комунальним некомерційним підприємством «Здолбунівський центр первинної медичної допомоги» Здолбунівської міської ради Рівненської області (КПН «Здолбунівський ЦПМД»)

На підставі укладеної міжмуніципальної угоди, підприємство обслуговує населення трьох територіальних громад – Здолбунівської, Здовбицької і Мізоцької загальною чисельністю 55825 осіб, з яких 11347 – діти до 18 років.

У структурі підприємства 11 амбулаторій загальної практики сімейної медицини та 27 фельдшерсько-акушерських пунктів. Також є черговий кабінет з надання первинної медичної допомоги, який на період карантинних обмежувальних заходів цілодобово функціонує на базі лікарської амбулаторії №4 за адресою вул.І.Мазепи,25, м.Здолбунів.

Первинну медичну допомогу пацієнтам надають 32 сімейних лікаря, один педіатр, один лікар-терапевт та 112 молодших спеціалісти з медичною освітою.

Весь персонал КНП «Здолбунівський ЦПМД» працює в складних умовах епідемії COVID-19. В цьому році обстежено більше 10 000 осіб шляхом ПЛР-досліджень та швидкими тестами. Виявлено більше 4 000 інфікованих. Щеплено від COVID-19 першою дозою більше 14 500 осіб, повністю вакциновані двома дозами понад 8 700 людини.

Кошти, які надходять до КНП згідно договору з НСЗУ, напряму залежать від кількості пацієнтів, які підписали з лікарями декларації про надання первинної медичної допомоги. Станом на 12.11.2021 декларації з сімейним лікарем уклало 26955 жителів Здолбунівської громади або 84% від кількості населення.

 

В рамках реалізації програми державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення, первинка від Національної служби здоров’я України отримала з початку 2021 року 26,5 тис. грн.

Кошти, які надходять до КНП згідно договору з НСЗУ, напряму залежать від кількості пацієнтів, які підписали з лікарями декларації про надання первинної медичної допомоги. Станом на 12.11.2021 декларації з сімейним лікарем уклало 26955 жителів Здолбунівської громади або 84% від кількості населення.

 

В цьому році з бюджету Здолбунівської міської ради виділено:

120 тис. грн

На відшкодування витрат, пов’язаних з відпуском лікарських засобів безоплатно та на пільгових умовах громадянам, які мають на це право відповідно до законодавства.

 

44 тис. грн

На придбання матеріалів для проведення поточних ремонтів у медичних закладах, закупівлю інвентарю.

415,5 тис. грн

За кошти підприємства придбано новий автомобіль марки Citroen для покращення оперативності та якості роботи мобільних бригад.

82,4 тис. грн

Проведено поточний ремонт приміщення АЗПСМ №4 , в тому числі облаштовано відповідно до вимог інклюзивності доступ до входу у приміщення та санітарний вузол.

Комунальне некомерційне підприємство КНП “Здолбунівська міська лікарня”

Вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу жителям Здолбунівської громади надає комунальне некомерційне підприємство “Здолбунівська міська лікарня”

Для реалізації права громадян на участь в управлінні охороною здоров’я при комунальному некомерційному підприємстві «Здолбунівська міська центральна лікарня» Здолбунівської міської ради створено Спостережну раду, основними завданнями якої є розгляд питань щодо дотримання вимог законодавства та дотримання прав, забезпечення безпеки пацієнтів під час здійснення медичного обслуговування.

10.3 ГУМАНІТАРНА СФЕРА: СПОРТ

У 2021 році фінансування олімпійських видів спорту становить 76,5 тис. грн.

Обсяг виділеного фінансування на неолімпійські види – 40,4 тис. грн.

 

Було підвищено норми харчування для дітей, які приймають участь в спортивних чемпіонатах, кубках, турнірах і т.д. з 70 до 100 грн.

 

У 2021 році на розвиток громадських організацій-спортивних клубів було виділено 595 тис. грн, а саме:

Спортивний клуб “Богатир” отримав – 200 тис. грн, які були використані для підготовки та участі в чемпіонаті України та чемпіонаті Європи. Вихованець клубу став бронзовим призером серед юніорів.

Футбольні клуби “Локомотив” та “Здолбунів” отримали по 100 тис. грн.

ГО “СК “Орли” отримали 70 тис. грн для участі у чемпіонатах та змаганнях всеукраїнського рівня з американського футболу.

Спортивному клубу “Сайкен” було виділено 30 тис. грн для оновлення матеріально – технічної бази.

ГО “СК “Іду на ви” було виділено 25 тис. грн для участі в змаганнях обласного та всеукраїнського рівня.

Міська федерація футболу у 2021 році отримала 50 тис. грн.

У травні 2021 року було проведено благодійний “Забіг подяки”. Востаннє подібний спортивний масовий захід проводився аж в 2017 році. Вдалося зацікавити професійні та аматорські бігові клуби нашої області, які взяли участь в цьому забігові.

Проведено турнір з армреслінгу до Дня молоді, почесним гостем якого був семиразовий чемпіон світу, багаторазовий переможець чемпіонатів Європи та України, один з найвідоміших спортсменів України Олег Жох. Наша громада має високий потенціал у цьому виді спорту.

 

Проведено масштабні чемпіонати громади з боксу. Завдяки фінансовій та організаційній підтримці вдалося підняти спортивний захід на новий рівень.

Проведено турнір зі змішаних єдиноборств «ПОВСТАНСЬКИЙ КРАЙ». Надалі цей турнір у Здолбунові буде включено в офіційний календар національної федерації ММА, що додасть престижності для турніру.

 

З наступного року планується відкриття відділень ДЮСШ в Копитківському старостинському окрузі. Тобто дітям не потрібно буде їздити на тренування в Здолбунів, тренування будуть проходити у них. Для П’ятигірського старостинського округу розробляється дорожня карта для створення нових і покращення існуючих засобів для залучення до занять фізичною культурою та спортом. Також в планах на 2022 відкриття відділення волейболу в системі ДЮСШ.

10.4 ГУМАНІТАРНА СФЕРА: КУЛЬТУРА І ТУРИЗМ

У Здолбунівській громаді культурний напрямок представлений діяльністю бібліотек, Центру культури та дозвілля та його філій, а також діяльністю Здолбунівського краєзнавчого музею.

3,6 млн грн

Видатки на утримання установ культури Здолбунівської громади у 2021 році. Поряд з фінансуванням з місцевого бюджету від власних послуг установ культури надійшло 21,5 тис. грн.

Центр культури та дозвілля

Мережа закладів культури громади зазнала змін і нараховує 10 клубних установ: КЗ “Здолбунівський центр культури і дозвілля” та його філії.

 

Для зміцнення матеріально-технічної бази Здолбунівського центру культури і дозвілля було придбано :
активну акустичну систему вартістю 7 тис. грн та світоприлади, пульт світловий, комунікаційне обладнання вартістю 24 тис. грн.

В міському клубі-філії Здолбунівського центру культури і дозвілля проведено поточний ремонт підлоги вартістю 15 тис. грн та проводиться капітальний ремонт даху (згадували вище)

Для різних вікових категорій населення в клубах-філіях громади діє 49 клубних формувань – гуртки, студії, любительські об`єднання та художні колективи, в яких займається 589 учасників.

 

В 2021 році започатковано та проведено мистецьке свято родинної творчості «До Глинської родини на гостини» з нагоди відзначення Українського Дня родини в П’ятигірському старостинському окрузі та свято «Копитківська дефіляда ВАРЕНИК-ФЕСТ» в Копитківському старостинському окрузі.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Бібліотеки

До складу Здолбунівської публічної бібліотеки входять 10 філій (відокремлені підрозділи), а саме: Здолбунівська центральна бібліотека, Здолбунівська бібліотека-філія для дітей та юнацтва, Здолбунівська міська бібліотека-філія та 7 сільських бібліотек-філій.

У 2021 році покращено матеріально-технічну базу Здолбунівської бібліотеки-філії для дітей та юнацтва. Замінено 6 вікон на енергозберігаючі на суму 49 тис. грн та проведено поточний ремонт на суму 33 тис. грн за кошти міського бюджету. Було здійснно благоустрій території Здолбунівської бібліотеки-філії для дітей та юнацтва, а саме: встановлено бетонний паркан за благодійні кошти на суму 27 тис. грн.

Сучасний світ вимагає присутності в інформаційному просторі. А щоб це робити якісно, потрібні певні знання. Книгозбірні Здолбунівської міської територіальної громади приєднались до проекту «Цифра в кишені». В рамках цього проєкту, навчання проводять безкоштовно. Його мета – навчити місцевих мешканців користуватися онлайн-послугами, яких їх є доволі багато. Навчання відбувається на базі Здолбунівської центральної бібліотеки та публічно-шкільної бібліотеки с.Копиткове. «Цифровими» тренерами є бібліотекарі, які пройшли спеціальну підготовку.

 

Здолбунівський краєзнавчий музей

Проект «Туристичний код громади»

В 2021 році Здолбунівська міська рада стала переможцем щорічного обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області з проектом «Туристичний код громади» з загальним бюджетом 200 тис. грн, в тому числі співфінансування міської ради 60 тис. грн. Реалізація триває.

11 РОБОТА ЗДОЛБУНІВСЬКОГО ЦЕНТРУ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

На сьогодні в ЦНАП громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість отримати 185 адміністративних послуг, що на 55 послуг більше, ніж з початку року. Затверджений перелік послуг є динамічним і постійно актуалізується.

Найпоширенішими є послуги реєстрації місця проживання, реєстрації нерухомого майна, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, видачі витягів з ДЗК, документів дозвільного характеру, будівництва, земельні питання та інше. В ЦНАП за один візит можна отримати декілька послуг. В середньому протягом дня до ЦНАП звертається 100-150 чоловік.

630 тис. грн

Сума коштів, котрі надійшли до місцевого бюджету у січні-жовтні 2021 за платні послуги, я ких стягується адміністративний збір. Однак більшість адміністративних послуг є безкоштовними.

Здолбунівський ЦНАП взяв на себе зобов’язання використовувати позначку «Центр ДІЯ», створення окремого робочого місця для проведення консультацій з підприємницької діяльності, облаштування робочих місць для спеціалістів комунальних підприємств, суб’єктів надання адміністративних послуг.

13 СОЦІАЛЬНА СФЕРА

Згідно із соціальною карткою Здолбунівської міської територіальної громади кількість дитячого населення становить 8 тисяч 173 дитини.
Станом на 17 листопада 2021 на обліку в служби у справах дітей Здолбунівської міської ради перебуває 58 дітей-сиріт та дітей та позбавлених батьківського піклування. В сім’ях опікунів, піклувальників проживає – 35 дітей, 14 дітей перебуває на обліку на усиновлення. На обліку служби у справах дітей Здолбунівської міської ради перебуває дві сім’ї кандидатів в усиновителі, які бажають усиновити дітей.

Щомісяця відбуваються чергові засідання Комісій з питань захисту прав дитини Здолбунівської міської ради, на яких детально розглядається та вивчається кожне питання, що безпосередньо стосується захисту прав та інтересів дітей Здолбунівської громади.
У травні 2021 року Комісія розглянула подання про реєстрацію народження діток-двійнят, яких відмовилася забрати матір із Здолбунівської міської лікарні. Так, саме на комісії двійні дали імена. Сьогодні дітки благополучно усиновлені громадянами України.

У громаді функціонує один дитячий будинок сімейного типу утворений на базі сім’ї, що проживає у с. Новосілки. У дитячому будинку родини перебуває шість дітей-вихованців та двоє дітей, над якими встановлено піклування. Крім того, у місті Здолбунів функціонує ще дві прийомні сім’ї.

 

У Здолбунівській міській територіальній громаді діє Програма щодо виконання Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року. На реалізацію даної програми на 2021 рік з бюджету місцевої громади виділено 50 тис. грн.

Програмою соціального захисту населення Здолбунівської міської територіальної громади та надання пільг окремим категоріям громадян на 2021 рік передбачено кошти для виплати одноразової допомоги на лікування, поховання, вирішення матеріально-побутових проблем. Зокрема з початку 2021 року було виплачено грошову допомогу на:

574 тис. грн

Лікування для 248 чол.

201 тис. грн

Ліквідацію пожеж для 5 чол.

68 тис. грн

Поховання для 38 чол.

21 тис. грн

Підтримка спортсменів 5 чол.

12,5 тис. грн

Учасникам АТО/ООС для 8 чол.

Програмою оздоровлення і відпочинку дітей на 2021 рік з місцевого бюджету виділено 130 тис. грн та оздоровлено 18 дітей. Також за рахунок державного бюджету направлено на оздоровлення 15 дітей. Загалом протягом поточного року на оздоровлення направлено 33 дітей.

Програмою, що передбачає забезпечення соціального захисту та підтримки учасників антитерористичної операції, було виплачено одноразову грошову матеріальну допомогу одному з батьків загиблих учасників АТО по 7 тис. грн, а також по 2 тис. грн дітям загиблих учасників АТО. Загальна сума по Програмі – 71 тис. грн.

Відділом соціальних гарантій було розроблено Програму здійснення відшкодування вартості пільгового проїзду окремих категорій громадян залізничним транспортом на приміському сполученні Здолбунівської міської територіальної громади на 2021 рік. Станом на 01 листопада 2021 року відшкодування вартості пільгового проїзду для АТ «Укрзалізниця» за окрему категорію громадян залізничним транспортом на приміському сполученні Здолбунівського району становить 310 тис. грн.

 

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) є єдиним постачальником соціальних послуг в Здолбунівській громаді та частково в Здовбицькій, Мізоцькій громадах (на договірній основі), який забезпечує повний цикл надання соціальних послуг, а саме: догляд вдома, денний догляд, соціальна адаптація, соціально-економічні (у формі надання натуральної допомоги – послуги швеї, перукаря), транспортні послуги.

Переважною формою обслуговування є надання соціальної послуги догляду вдома. Протягом звітного періоду соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома надано послугу догляду вдома для 426 осіб похилого віку. Підопічні отримували допомогу у веденні домашнього господарства, у самообслуговуванні, при пересуванні в побутових умовах, в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами, у забезпеченні технічними засобами реабілітації та навчанні навичкам користування ними, в отриманні безоплатної правової допомоги, в оформленні документів (оформлення субсидії на квартплату і комунальні послуги тощо).

Офіційний сайт терцентру

Для людей, які опинились у складних життєвих обставинах діє соціальна їдальня, пункт видачі гуманітарної допомоги та пункт прокату засобів реабілітації.

З нагоди державного свята Дня пам’яті та примирення та Дня осіб похилого віку громади, працівниками відділення було видано 445 продуктових пакетів на суму майже 59 тис. грн.

ПОСЛУГА “ІНВА-ТАКСІ”

Також, в територіальному центрі функціонує послуга “Інва-таксі“, якою користуються не лише жителі нашої громади, але і суміжні громади на договірних засадах. “Інва-таксі” здійснює перевезення осіб з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату до об’єктів міської інфраструктури на спеціалізованих автомобілях, обладнаних підйомниками та пандусами. Таку послугу від початку року отримали 38 осіб нашої громади, яким надано 297 послуг.

 

З метою забезпечення повноцінного відпочинку, дозвілля, розвитку творчих здібностей та інтересів, психологічної підтримки Територіальним центром було проведено перший спеціалізований табір з денним перебуванням «Summer kids» для 16 дітей вразливих категорій сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах: багатодітних, демобілізованих учасників антитерористичної операції, вимушених переселенців, опікунів.

 

При територіальному центрі працює Університет третього віку. Значна кількість слухачів відвідують по декілька факультетів, гуртків та клубів одночасно.

13 ІНКЛЮЗІЯ В ГРОМАДІ

Для забезпечення освітніх потреб та соціалізації дітей з особливими освітніми потребами у закладах дошкільної освіти протягом 2021 року додатково утворено дві інклюзивні групи, введені у штат посади асистентів вихователів. Всього в дошкільних закладах освіти громади працює 11 інклюзивних груп у 6 закладах дошкільної освіти.

 

У 14 закладах загальної освіти Здолбунівської громади функціонує 27 класів інклюзивного навчання, що на 8 більше у порівнянні з попереднім навчальним роком, у яких навчається 34 дітей з особливими освітніми потребами (на 8 більше).
У Здолбунівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 6 функціонує 6 класів корекції знань, у яких навчається 30 учнів.

Здолбунівський інклюзивно-ресурсний центр

У громаді діє Здолбунівський інклюзивно-ресурсний центр, що забезпечує методичний, психологічний, логопедичний супровід дітей з особливими освітніми потребами (ООП) віком від 2 до 18 років. Корекційно-розвиткові послуги надаються 73 дітям з ООП практичний психолог, вчителі-логопеди, олігофренопедагог, реабілітолог, тифлопедагог, сурдопедагог.

 

Здолбунівський ІРЦ співпрацює з педагогічними працівниками закладів дошкільної та загальної середньої освіти з метою раннього виявлення та надання своєчасної психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, а також забезпечення фахового супроводу інклюзивного навчання дітей.

У серпні 2021 року ідея директорки ІРЦ «Інклюзивно-комунікативна платформа «Особливий кіндер» стала однією з переможниць проєкту Громадський бюджет 2022, що передбачає встановлення інклюзивного майданчику у подвір’ї ІРЦ.

14 МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА

Влітку 2021 року у Здолбунівській громаді було створено дорадчий орган Здолбунівської міської ради – Молодіжна рада.

Перейти на офіційну сторінку ради

Цьогоріч Здолбунівська бібліотека-філія для дітей та юнацтва стала базою для створення молодіжного простору Здолбунівської громади в рамках програми Мріємо та діємо. Частина приміщення за результатами проєкту стане сучасним молодіжним простором, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку громади.

Обсяг залучених коштів на ремонт, меблі та обладнання Молодіжного простору становить близько 1,75 млн. грн. На щорічне фінансування діяльності та заходів Молодіжного простору – 650 тис. грн. Обсяг співфінансування від міської ради – 270 тис. грн. На даний момент проведено ряд організаційних зустрічей робочої групи з розробки дизайну простору, положення та опису запланованих активностей.

Також, в громаді молоддю проводяться активності різних компонентів вищезгаданої програми це і «Всі різні – всі свої», «Медіаграмотне літо», «Громадянська освіта», національна арт-подія Молодь.in.UA

У Здолбунівській громаді стартував БУР-табір

 До Здолбунова приїхали волонтери з різних міст України. Вони працювали на об’єктах, допомагали відремонтувати помешкання родинам у потребі. Також, ними створено незвичайний тематичний мурал.

15 ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Конкурс міні-проєктів місцевого розвитку «ЗДОЛБУНІВСЬКА ГРОМАДА»

Для підтримки місцевого громадського сектору було проведено конкурс міні-проєктів місцевого розвитку «Здолбунівська громада», участь в якому взяло 6 громадських неприбуткових організацій і 1 об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Максимальний розмір гранту становив 50 тис. грн.

 

За результатами голосування членами конкурсної комісії Переможцями Конкурсу «Здолбунівська громада» у 2021 році визнано 3 проекти, а саме:
ГО “ЗЕОН”, проект “Пересувний громадський відкритий простір”
ГО “Жінки в громаді” , проект “Паркова алея “ZимаLіто”
ГО «Особливі дітки Здолбунівщини», проект “Здоров`я дитини-майбутнє країни”
Всі проекти вже реалізовані, загальний обсяг фінансування – 136,24 тис.грн

У 2021 році фінансування проєкту Громадський бюджет збільшено вдвічі та складає 500 тис. грн. До голосування було допущено 17 проєктів. В результаті онлайн голосування через платформу eDem та особистого голосування переможцями стало 5 проєктів, три з яких – будуть реалізовані у 2022 році у місті Здолбунів, а два – у П’ятигірському та Копитківському округах.

ДЕТАЛЬНІШЕ

Акція щодо збору пропозицій до бюджету на 2022 рік

Також міською радою було організована та проведена акція щодо збору пропозицій до бюджету на 2022 рік, коли кожен мешканець зміг долучитися до процесу формування бюджету громади. Свої пропозиції подали 76 жителів Здолбунівської громади. З 01 вересня по 30 жовтня жителями громади, було подано 111 пропозицій. Більшість – стосувались благоустрою громади.

Таку практику залучення мешканців використовують не всі громади, тому нам приємно бути інноваторами цього процесу в Україні.

Ініціатива “За чесний тендер”

Здолбунівська громада долучилася до ініціативи “За чесний тендер”, яка передбачала підвищення прозорості, ефективності та контролю під час здійснення публічних закупівель у громаді. Було проведено моніторинг активних закупівель, розпочатих деякими Замовниками, що є розпорядниками коштів Здолбунівської міської ради у 2021 році та розроблені рекомендації для замовників Здолбунівської громади по актуальним проблемам публічних закупівель.

Програма “Мріємо та Діємо”

Здолбунівська громада стала одним з 12 переможців 5-річної програми Мріємо та Діємо та Здолбунівською міською радою було підписано Меморандум про співпрацю з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), в рамках якої створюється Молодіжний простір на базі Здолбунівської бібліотеки для дітей та юнацтва, про який я згадував вище.

 

Україно-швейцарський проєкт “Діємо для здоров’я”

Здолбунівську громаду також було відібрано і до участі в Україно-швейцарський проєкт «Діємо для здоров’я», який має на меті зменшити тягар хвороб та запобігти передчасній смертності від неінфекційних захворювань (НІЗ). Фокус програми саме на проведенні профілактики серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та зниження поширеності фікторів ризику НІЗ. Громади-переможці конкурсу отримають фінансування для впровадження проєктів у сфері громадського здоров’я обсягом 15 000 швейцарських франків. Участь у проекті бере ініціативна група у складі представників Здолбунівської міської ради, Здолбунівського ЦПМСД, громадськості, Здолбунівських ЗОШ №3 та №4 та Глинського НВК.

Проєкт «Зелене світло»

Підтримано і проєкт «Зелене світло» для малого та середнього бізнесу у Здолбунівській громаді» в рамках програми «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), який допоможе наблизити і поліпшити діалог між владою та бізнесом у Здолбунівській громаді. Обсяг залученого додаткового фінансування – 260 тис. грн.

16 МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ ТА ІНВЕСТИЦІЇ

Здолбунівська громада відкрита і до міжнародного співробітництва.
Важливим інвестиційним проєктом є прийняте міською радою рішення №432 від 30 червня 2021 року «Про початок роботи над Стратегією розвитку Здолбунівської міської територіальної громади до 2027 року та затвердження Положення про робочу групу з підготовки Стратегії розвитку Здолбунівської міської територіальної громади». Створено робочу групу, ведеться робота щодо збору необхідної інформації для визначення основних напрямків розвитку нашої громади.

 

Для створення привабливого інвестиційного клімату, сформовано пропозицію щодо земельних ділянок, які знаходяться на території громади. Дана пропозиція буде зазначена в паспорті громади та розміщена на офіційному сайті міської ради.

 

В 2021 році до Здолбунівської громади з візитами перебували делегації з республіки Польща та Чеської республіки

З метою залучення інвесторів, міською радою була проведена робоча зустріч з представником Українсько-китайської торгівельної палати Кай Ченем, (фото) на якій були обговорені питання створення спільного інвестиційного проєкту.

З метою налагодження міжнародного співробітництва делегація Здолбунівської міської ради відвідала гміни Республіки Польща, а саме Хелма, Травніки, Пяски, Рибчевіце та міста Ланцут.

17 ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ГРОМАДИ

Головною вимогою сьогодення є сучасні форми управління та комунікації із громадою шляхом запровадження новітніх інформаційно-телекомунікаційних комплексів. Саме для цієї мети було сформовано новий відділ інформаційної політики, технологій та захисту інформації. Головною метою відділу стала цифрова трансформація та впровадження новітніх інформаційних технологій у всі сфери життя Здолбунівської громади.

Здолбунівська міська рада стає ближчою до жителів громади. З метою налагодження оперативної комунікації з жителями громади, створено новий веб-портал міської ради ZDGROMADA.GOV.UA на домені призначеному для органів державної влади України GOV.UA. 

 

Новий сайт за півроку свого функціонування став не тільки офіційним джерелом інформації міськради, а й потужною платформою із висвітлення життя у Здолбунівській громаді. 

У період з травня по грудень 2021 року було опубліковано 534 інформаційних матеріалів. При розміщенні їх на офіційній сторінці в мережі Facebook, охоплення стоінки сягнуло більше 100 тис. разів.

Впроваджено апаратно – програмний комплекс електронного поіменного голосування “ГОЛОС” для Здолбунівської міської ради та встановлення інформаційного табла в залі засідань. З метою економії паперу та кількості людино-годин по підготовці та проведенні засідань виконавчого комітету Здолбунівської міської ради та постійних депутатських комісій було масштабовано систему електронного поіменного голосування “ГОЛОС”, котра використовується як інформаційна система.

Налагоджено портал звітності та аналізу роботи депутатів Здолбунівської міської ради ZDGROMADA.GOLOS.NET.UA. Відтепер громадяни можуть отримувати вичерпну інформацію про відвідуваність депутатами сесій, результати поіменного голосування, візуалізацію результатів голосування у розрізі фракцій, швидкий фільтр і пошук по документам тощо.

Для швидкого і якісного доступу до сучасних електронних сервісів, відділом інформаційних технологій були інтегровані на офіційний сайт міськради вже діючі та здійснено підключення до нових сервісів:

  • єдина система місцевих петицій – E-dem;
  • громадський бюджет – E-dem;
  • ДІЯ – державні послуги онлайн;
  • iGOV – портал державних послуг;
  • Open Budget – офіційний державний портал з відкритими даними про публічні фінанси.

Станом на листопад 2021 організовано доступ із офіційного веб-сайту громади до 14 сучасних картографічних сервісів та геоінформаціних систем, де можна отримати відповідну тематичні інформацію про Здолбунівську громаду:

  • GOOGLE Maps;
  • ZOOM EARTH;
  • МЕТА мапи України;
  • Microsoft Bing Maps;
  • Wikimapia;
  • HERE WeGO;
  • OpenStreetMap;
  • ArcGIS;
  • ACME Mapper;
  • Visicom;
  • Публічна кадастрова карта;
  • Інтерактивна мапа адміністративно-територіальних одиниць України;
  • Карта Асоціації міст України;
  • Rivnefish.

На стадії впровадження чат-бот громади “Свої”. Система дозволяє інтегрувати сервіси, якими вже користується громада або які будуть підключені у майбутньому. Буде створена можливість громадянам просто у смартфоні записуватися до е-черги до ЦНАП, відстежувати готовність замовлених послуг, передавати дані лічильників, підписатися та отримувати важливі новини, екстрені повідомлення тощо.
Після підключення до системи муніципалітет дістане доступ до шести сучасних інструментів взаємодії:
– Веб-сайт;
– Чат-бот у Viber і Telegram;
– Система електронних петицій;
– Громадські бюджети;
– Електронні консультації;
– Геосистема “Відкрите місто”.

Розпочато впровадження у громаді єдиної системи моніторингу та диспетчеризації із робочою назвою “Місто на долоні”. На даний час вже проведено:

– Інвентаризацію мереж вуличного освітлення м. Здолбунів;
– Диспетчеризацію та обслуговування мереж вуличного освітлення м. Здолбунів;
– Інвентаризацію тепломереж мереж м. Здолбунів;
– Інвентаризацію підземних комунікацій м. Здолбунів.

18 БЕЗПЕКА ГРОМАДИ

Програма “Поліцейський офіцер громади”

У Здолбунівській громаді впроваджено Програму “Поліцейський офіцер громади”. 12 квітня від імені Здолбунівської громади мною був підписаний Меморандум про співпрацю та партнерство з Головним управлінням Національної поліції в Рівненській області. Розпочалось впровадження Програми «Поліцейський офіцер громади». На початку листопада жителям Здолбунівської громади представили двох офіцерів громади.

 

Офіцери прийняті на роботу нашою громадою, і, відповідно, підзвітні нашій громаді, але підпорядковуються керівництву Національної поліції. Контроль їхньої діяльності є з боку керівництва громади, жителів нашої громади, і саме жителі оцінюють їхню діяльність.

Для придбання службового автомобіля «Рено» була перерахована субвенція з мiсцевого бюджету в розмірі 584 тис. грн. На ремонт приміщення для поліцейських офіцерів громади, що знаходиться за адресою вул. Кн. Ольги, виділено 41 тис. грн. Також передбачено субвенція з місцевого бюджету для придбання ППМ в розмірі 31,5 тис. грн для службових автомобілів поліцейських.

Обласна система відеоспостереження і відеоаналітики «Безпечна Рівненщина»

У серпня 2021 року Здолбунівською міською радою було погоджено співфінансування обласної системи відеоспостереження і відеоаналітики «Безпечна Рівненщина». Частка Здолбунівської громади становить 200 тис. грн. Планується, що пряма трансляція з камер буде доступна не лише поліцейським, але й усім жителям Громади.

В Рівненській області запроваджено систему відеоспостереження і відеоаналітики «Безпечна Рівненщина». Однак щоб вона справді запрацювала максимально ефективно, потрібно не лише встановити додаткові камери, але й запустити новий єдиний сервер, куди надходила б уся інформація. Удосконалення цієї системи, у тому числі й встановлення єдиного сервера, обійдеться у 8 мільйонів гривень. Попередньо заплановано, що 2 мільйони гривень буде виділено з обласного бюджету, а 6 мільйонів гривень становитиме співфінансування громад.

 

Запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру

У Здолбунівській громаді наявний резервний фонд місцевого бюджету для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, обсяг якого складає 1,3 млн грн.

Протягом 2021 року у Здолбунівській громаді здійснювались заходи щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, а саме:

Створено та організовано роботу комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Здолбунівської міської ради.

Створено спеціалізовані служби цивільного захисту Здолбунівської міської територіальної громади та комісію з питань евакуації.

З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 утворено робочу групу для здійснення моніторингового обстеження та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо дотриманням карантинних вимог на території Здолбунівської міської громади. За звітний період робочою групою було перевірено 32 суб’єкти господарювання, складено відповідні довідки та надіслано керівникам для усунення виявлення недоліків.

Проведено аналіз стану існуючої системи оповіщення, її спроможності щодо своєчасного оповіщення населення територіальної громади. З метою своєчасного оповіщення в Здолбунівській міській раді обладнано автоматизоване робоче місце (комплект) за допомогою якого оповіщається керівний склад, члени комісії з питань ТЕБ і НС, евакокомісії, керівників організацій, установ і підприємств, що провадять свою діяльність на території громади. При необхідності можуть залучатися 5 електросирен, які розташовані на території міста Здолбунів.

Створено фонд захисних споруд цивільного Здолбунівської міської територіальної громади, та разом з представниками Рівненського управління ДСНС України в Рівненській області проведено перевірки станом готовності цих споруд. В громаді на обліку знаходиться 82 протирадіаційних укриття та 10 сховищ. Відповідно до місткості споруд у них передбачено укривання для 20 150 осіб громади.

 

Прийнято «Програму забезпечення пожежної безпеки на 2021-2022 роки в населених пунктах Здолбунівської міської територіальної громади», яка передбачає встановлення систем протипожежного захисту та вогнезахисне просочення дерев’яних конструкцій горищ у освітніх та медичних закладах громади, а також обладнання їх блискавкозахистом та проведення технічного обслуговування вогнегасників.

Дякуємо за увагу! 

Більш детальну інформацію про будь-яку сферу життя Здолбунівської громади ви зможете дійзнатися на офіційному веб-сайті ZDGROMADA.GOV.UA