Структура міської ради
Міський голова
Заступники голови
Секретар міської ради
Старости
Радники голови
Структура та підрозділи міської ради
Депутати, Постійні комісії
Депутатський корпус
Мапа депутатських округів
Депутатська діяльність
Постійні депутатські комісії
Рішення міської ради
Проекти рішень
Виконавчий комітет міської ради
Склад виконкому
Проєкти рішень виконкому
Рішення виконкому
Інструменти самоврядування
Громадський бюджет
Електронні петиції
Громадські слухання
Громадські збори
Громадська експертиза
Місцеві ініціативи
Партнери громади
Проєктна діяльність
Партнери в Україні
Партнери за кордоном
Запобігання корупції
Запобігання та протидія корупції
Очищення влади
Повідомити про факт копупції
Містобудівна документація
Генеральні плани
Детальні плани територій
Плани зонування
Накази та протоколи
Установи соціальних послуг
Територіальний центр
соціального обслуговування
Заклади культури
Клубні установи
Бібліотеки
Краєзнавчий музей
Музична школа
Спортивні заклади
Здолбунівська ДЮСШ
Розташування:
Україна, Рівненська область, Здолбунівська міська громада
Старостат:
П’ятигірський
Перша згадка:
1512 рік
Поштовий індекс:
35707
Телефонний код:
+380 3652
Населення:
1161 осіб
Відстань від Здолбунова:
3 км
Село Богдашів відділяє від міста Здолбунова лише шосе, збудоване у 1980—1981 роках. При побудові шосе частина села була приєднана до міста. У селі немає власної школи — учні навчаються у Здолбунівській середній школі № 6 або № 4.
Село має 417 дворів, 1078 мешканців, сільраду, клуб, бібліотеку, крамницю, бригаду КСП «Хлібороб». На північно-східному краю села стоїть діюча церква Воздвиження Чесного Хреста. Її оновили в 1866 році. У ній зберігалися цінні стародруки, рукописи, копії метричних книг, хроніки подій, опис церковної землі площею понад 30 десятин, реліквії церковних ритуалів.
Символіка
Герб і прапор села були затверджені 15 вересня 2015 р. рішенням № 1181 сесії сільської ради VI скликання. Автори — Ю. П. Терлецький, Д. В. Кушнірук, І. С. Хабатюк.
На синьому щиті виходить Архістратиг Михаїл в золотих і червоних обладунках, у синьому плащі, з золотим мечем. У червоній главі срібний розширений хрест. Щит обрамований золотим декоративним картушем i увінчаний золотою сільською короною.
Околиця Богдашова приховує сліди оолостей глибокої давнини. Тут на віддалі 500 метрів від правого берега річки виявлено рештки старовинної зброї, черепки посуду староруської доби, монети раннього середньовіччя, сліди давніх могильників.
Перші вісті про Богдашів відбиті актом 1491 року, коли «имение Богдашево» належало Петрові Олехновичу й було продане княгині Марії Збаразькій (Рівненській), яка тут розширила посівні площі, зменшила податки, збільшила сінокосні займи, а також оновила ставкові греблі Восени, 30 вересня 1497 року, в замкові біля Топорищ на Житомирщині була вручена від литовського князя Олександра грамота гетьманові Костянтинові Острозькому, за якою він отримав у дар «двор й село Богдашов», де посесором був Загоров. Навесні 1518 р. возний сповістив про руйнівну повінь, котра спричинила багато шкоди «богдашовским крестьянам». Були затоплені посіви, господарські забудови, ушкоджені греблі, мости. У наступному році околиця села зазнала спустошень від ураганів.
За описом майна Луцького замку 1545 року, «село Богдашев» платило від 20 димів, 2-ох млинових коліс, вносило данину за рибоставкові, звірині лови, виконувало сезонні шарваркові повинності, вносило для костелу Рівного 40 «гарців» меду.
Акти 1651—1654 років згадують «Богдашевский бор», де каральний загін польської шляхти під час сутички з козаками зазнав великих втрат і змушений був відійти. У 1710 році протоієрей Федір Сахнович оскаржує дворян Дорухівських, котрі в «селе Богдашеве», захопивши його землі, почали грабувати, обкладати контрибуціями священика Стефана Крута (Крента), котрий був змушений покинути село, а коли прибув сюди здійснити «требу», його обікрали, поранили.
З 1-ої половини XVII століття «Богдашев» відходить до калуського старости Яна Замойського, а з 1759 року стає власністю князя Любомирського, де управителем був Зорій. Поземельні плани 1880—1887 р.р. зарисовують «Богдашев» як мале прирічкове село, примикаюче з півдня до смуги лісів. За даними 1893 р., «село Богдашев волости Дятковичской» мало 55 дворів, 439 мешканців, водяний млин, ставки, кушнірну майстерню, корчму, смолокурню, глиняний кар’єр. Назва Богдашів кінцевим «ів» указує на приналежність («чий?») і походить від прізвиська (прізвища) Богдаш, котре від мені Богдан («Богом даний») з нарощеним суфіксальним «аш» для ознаки зменшення, фамільярності У записах особова назва Богдаш виринає уже з XIV—XV століття («Мартин Богдаш, кметь г. Острога», 1378 рік). Існують похідні як Богдащук, Богдашко, Богдош, Богдашенко, Богдашівський.
e-mail прес-служби: info.zdgromada@gmail.com
Технічне забезпечення та розробка порталу:
Олексій Козачок, 2021-2023
Відділ інформаційної політики, технологій
та захисту інформації.
info.zdgromada@gmail.com
При використанні документів, фото, відео матеріалів та іншої інформації - посилання на сайт обов'язкове.
© 2021-2022 Здолбунівська Громада - усі права захищено.
© 2022 Здолбунівська міська рада - усі права захищено. При використанні інформації посилання на сайт обов'язкове.