Цьогоріч українські абітурієнти, з огляду на війну, замість звичного зовнішнього незалежного оцінювання складали національний мультипредметний тест (НМТ). У нього входили випробування з української мови, математики та історії. В результаті одинадцять (!) здолбунівських випускників набрали під час тесту максимальні 200 балів за предмет. У порівнянні з попередніми роками це – рекордний результат не лише для нашої громади, але й для колишнього Здолбунівського району. Понад те, двоє випускників набрали по 200 балів одразу з двох предметів!
Таких розумників та розумниць Здолбунівська громада має знати поіменно, як і ті заклади, де вони навчалися. «Двістібальників» цьогоріч підготували два навчальних заклади нашої громади: Здолбунівські ліцеї №6 та №2

Назарій Монтицький зі Здолбунівського ліцею № 6 набрав 200 балів з двох предметів – української мови та математики. З історії у нього теж чудовий результат – 192 бали! Такі здобутки дали змогу абітурієнту вступити до Київського політехнічного університету, де він вивчатиме IT-сферу. «Я готувався до математики, української мови та географії. Проте розпочалась повномасштабна війна, і все перевернулось догори дригом. Та вважаю, що закінчив школу більш ніж успішно», – зауважує Назарій.
Педагоги Здолбунівського ліцею №6 підготували ще трьох абітурієнтів, котрі склали НМТ з одного предмету на максимальних 200 балів. Своїми вихованцями можуть пишатися вчителька української мови та літератури Алла Цехановська, вчителька математики Леся Мельничук та вчителька історії Віта Архулік.

Катерина Хабатюк взагалі не планувала складати ЗНО з історії. Однак, коли виникла така потреба, самотужки підготувалася і склала НМТ з історії на 200 балів. «Мріяла стати лікарем, тому, не вагаючись, вступила до Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького на бюджетну форму навчання», – розповіла Катерина.

З максимальним результатом склав НМТ з історії Максим Буряков. «Історія сформувала мою національну свідомість, що є дуже актуальним нині. Я давно мріяв навчатися на спеціальності «Міжнародні відносини» в КНУ ім. Шевченка, однак у зв‘язку з війною та обставинами, які виникли, вступив до університету в Польщі. Вірю, що наша славна Україна переможе. Моя найбільша мрія зараз – щоб настав мир і відбудована Україна стала ще прекраснішою, ніж була доти», – каже хлопець.

Участь у двадцяти змаганнях дев’ять золотих, три срібних і чотири бронзових медалі, перемога кубку України з тхеквондо у 2019 році і… 200 балів з математики – це все про випускника Віталія Пархомчука. Хоч, як зазначає сам Віталій, він «ніколи не був відмінником, і табелі це доводять». Та після 9 класу він «загорівся» математикою. Нині Віталія можна привітати зі вступом до Рівненського НУВГП, його майбутня спеціальність – інженерія програмного забезпечення.
Натомість Здолбунівський ліцей №2 випустив у дорослий світ аж семеро «двістібальників»!

Надія Попчук зуміла набрати по 200 балів у тестах з української мови та історії. Відмінниця з п’ятого класу, протягом шкільного життя мала багато досягнень у предметних олімпіадах обласного рівня з англійської та німецької мов, а також історії. Тому з вибором майбутньої професії не вагалася – вступила до ЛНУ імені Франка, де вивчатиме іноземні мови.

Валерія Бойко отримала 200 балів у тестуванні з української мови. Участь у предметних олімпіадах з хімії та написання МАНівських робіт з англійської мови загартували її характер. Валерія стала студенткою Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Wydział Politoligii i Dziennikarstwa, Stosunki międzynarodowe, а також студенткою факультету «Право» НаУ «Острозька академія».

Андрій Марчук отримав 200 балів з математики. Однокласники стверджують, що хлопець завжди надзвичайно виважений та спокійний. Тож поки що він ще обирає ВНЗ для подальшого навчання.

Натомість його однокласниця Анастасія Остапчук, яка отримала 200 балів у тесті з історії, вже стала студенткою НаУ «Острозька академія». Дівчина була впевнена, що чудово складе НМТ. Відразу після написання тесту вона емоційно ділилася з близькими: «А я казала! У мене 35 з 35! І вірю, і не вірю!»

Дівчина зі стрункою логікою і прекрасною пам’яттю Валентина Салата отримала 200 балів з математики. Мрію про професію архітектора плекала ще з середньої ланки школи. Перші успіхи в математиці, вдалий старт в олімпіаді та підготовка на курсах НУВГП випали на останній шкільний рік, але стали маленьким трампліном для великої мрії. Майбутній архітектор Валентина Салата здобуватиме професію у Рівному – в НУВГП.
Ці п’ятеро рекордсменів навчалися у класі під наставництвом класного керівника Людмили Ткачук.

Ще дві випускниці, які набрали максимальну кількість балів з української мови, навчалися у класі під наставництвом класного керівника Аліни Тобяш.
Дарина Микусь зуміла здобути максимальний бал з української мови, а з математики та історії їй “не підкорився” лише один тестовий бал. Дарина захоплюється художньою фотографією, проте майбутнім фахом обрала медицину – стала студенткою ТНМУ ім. І. Горбачевського.

Анна Моргун – випускниця, без якої не обходилося жодне свято у школі. Вона брала активну участь у польській організації скаутів Harcerski Hufiec „Wołyń”. Анна мріє вступити до Akademia Mazowiecka w Płocku. Залишається побажати їй успіху, як і всім новоспеченим студентам!