КП “Здолбунівводоканал» має намір змінити тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
На цей момент на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення КП «Здолбунівводоканал» діють тарифи затверджені рішенням виконавчого комітету Здолбунівської міської ради № 90 від 24.03.2021 року, а саме:
Для населення:
- водопостачання – 12,96 грн за 1 м3 спожитої води,
- водовідведення – 21,96 грн за 1 м3 відведених стоків,
разом: – 34,92 грн.
Для інших споживачів:
- водопостачання – 14,88 грн за 1 м3 спожитої води,
- водовідведення – 23,76 грн за 1 м3 відведених стоків,
разом – 38,64 грн.
Основними причинами необхідності перегляду тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2022 рік є:
- зростання вартості електричної енергії;
- зростання законодавчо встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- зміни до Галузевої угоди;
- зростання вартості послуг, які надаються іншими організаціями;
- зростання вартості матеріалів на ремонти основних засобів;
- зростання розміру податків;
- зменшення обсягів реалізації послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Протягом поточного року 15 разів підвищувалася вартість електричної енергії. З 1,44 грн/кВт*год до 4,139 грн/кВт*год, тобто її вартість зросла на 187%, що складає 2,699 грн/кВт*год.
Згідно Законодавства України на 13% зростає розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 2197 до 2481 грн. (на 284 грн). Крім того були внесені зміни до Галузевої угоди, а саме: в п. 3.1.2. мінімальну тарифну ставку робітника І розряду встановлювати в розмірі не менше 180% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, замість 160%.
При зростанні фонду заробітної плати автоматично зростають податки на неї.
Зросла вартість матеріалів, реагентів, запасних частин, обладнання та комплектуючих, що необхідні для обслуговування, експлуатації та ремонту мереж, обладнання і устаткування насосних станцій, які є фізично зношеними, а 84 % водопровідних та каналізаційних мереж мають вік понад 30 років.
Суттєво на 35% зросла вартість послуг сторонніх організацій.
На вартість послуг впливають обсяги реалізації, які зменшуються з кожним роком. Так в діючому тарифі закладено обсяги реалізації водопостачання 745 тис.м3 , водовідведення – 693 тис.м3 , в плановому тарифі, який базується на фактичних даних 2020 року відповідно – 680 тис.м3 та 640 тис.м3 , що на 65 тис.м3 менше по водопостачанню та на 53 тис.м3 по водовідведенню.
В плановий тариф включені витрати на виконання Інвестиційної програми на 2022 рік, яка була затверджена рішенням сесії Здолбунівської міської ради № 542 від 04.08.2021 року.
Також згідно змін до Постанови КМУ № 869 від 01.06.2011 р. до тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення включено планований прибуток у розмірі, що не перевищує 4 відсотків повної планової собівартості централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.
Всі вище перераховані факти свідчать про те, що діючі тарифи вимагають перегляду.
Відповідно до Постанови КМУ № 869 від 01.06.2011 р. та роз’яснення Міністерства розвитку громадян та територій України від 05.02.2020р. № 7/10.1/199-20 диференціації за категоріями споживачів не передбачено.
Виходячи з вищевикладеного, економічно обґрунтований тариф на послуги централізоване водопостачання та водовідведення має становити:
- централізоване водопостачання – 22,02 грн/м3 з ПДВ;
- централізоване водовідведення – 32,88 грн/м3 з ПДВ;
разом: 54,9 грн/м3
Та завдяки проведеній оптимізації штатного розпису КП «Здолбунівводоканал» в сторону зменшення на 21 штатну одиницю, запропонований тариф становить:
- централізоване водопостачання – 18,30 грн/м3 з ПДВ;
- централізоване водовідведення – 27,90 грн/м3 з ПДВ;
разом: 46,20 грн/м3
Зауваження та пропозиції щодо запропонованих тарифів приймаються КП «Здолбунівводоканал» протягом 10 календарних днів з дня опублікування цієї інформації за адресою:
35705, м. Здолбунів, вул. Незалежності, 13, або на електронну пошту zdolvk@gmail.com, або за телефоном 2-66-48.
За інформацією КП «Здолбунівводоканал»





