Наближаються традиційні зимові свята, які приносять до кожного будинку радість та надію на позитивні зміни в житті. Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили святкового настрою, необхідно дотримуватися певних вимог пожежної безпеки.
Новий рік – це свічки, хлопавки та вогні, а ялинки, на жаль, дуже добре горять. А штучні – ще й виділяють отруйні речовини та швидко плавляться. Щоб ялинка приносила тільки радість, втановлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит та ін. При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, які мають протипожежну просочування (ця інформація вказується на упаковці).
Щоб ялинка не впала та не поранила дитину, вона повинна бути правильно зібрана і надійно встановлена, а іграшки – рівномірно розподілені . На ялинку не можна встановлювати свічки та бенгальські вогні, особливо в поєднанні з ватним “снігом” та паперовими іграшками. Збирати штучну ялинку потрібно за інструкцією. У процесі складання ялинки не рекомендується підпускати до неї дітей. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще прикрасити легкими прикрасами, які не б’ються (бантами, шишками, кульками зі склопластику і т.ін).
Слід дотримуватися й правил електробезпеки. Для прикрашання ялинки не можна використовувати несправжні й не сертифіковані електричні вироби. Підключення гірлянд до мережі повинне виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань. При виявленні несправності в ілюмінації – нагрівання дротів, миготіння лампочок, іскріння, вона повинна бути терміново вимкнена!