Здолбунівську команду представляли Мокрик Микола (Здолбунівська бібілотека для дітей та юнацтва), Орлова Марія (Здолбунівська міська рада) та Гальчина Дарина (Здолбунівська ЗОШ №5).
Разом з драйвовою командою тренерів від NGO Youth Platform \ ГО “Молодіжна Платформа”, Асоціації Молодіжних працівників України – АМПУ та мережею молодіжних просторів ТВОРИ було розпочато 18-місячну освітньо-менторську програму із розвитку програмної та командно-адміністративної роботи молодіжних центрів у 12 громадах України, в тому числі і в Здолбунівській громаді, щоб у майбутньому всі 12 молодіжних просторів надавали якісні, інклюзивні послуги для молоді.
Під час інтенсивних активностей учасники мали змогу перейняти досвід кращих молодіжних практик, дізнатися про практичне втілення багатьох кейсів з усієї України та з-за кордону. Дізнавалися про організацію команд, які працюватимуть у просторах, а також, яким чином структурується та чим наповнюється діяльність молодіжного простору.
Шукали відповіді на питання:
- Що таке молодіжний центр і для чого він громаді?
- Як може працювати центр і впливати на виклики молоді?
- Що треба зробити для сталої та ефективної роботи центру?
- Хто наш клієнти та як із ними комунікувати?
- Як знати, що ми успішні і відриті для молоді?
Це стало цікавим досвідом та місцем, де можна було дізнатися безліч нового та дієвого, а також обмінятися креативом з колегами із різних куточків нашої країни.
Представниця Здолбунівської міської ради, учасниця заходу Марія Орлова
«Дуже цікаве навчання, особливо в умовах дії Закону України «Про основні засади молодіжної політики» прийнятого нещодавно 27 квітня 2021 року, який ввів певні новації у молодіжній роботі, в тому числі і у сфері Розвитку інфраструктури: молодіжних центрів та молодіжних працівників. Здолбунівська громада завжди відкрита, інновативна і готова підтримувати молодь. Тому я дуже рада, що здолбунівська молодь отримає такий Молодіжний простір в рамках проекту МолодьТУТ. Для мене цікавим також був досвід створення молодіжних центрів в ЄС та США, визначені + і – різних організаційних форм діяльності Молодіжних Центрів, форми та методи роботи з молоддю у молодіжному центрі. Вчилися підбирати нові методи, заходи та інструменти включення молоді до активної позиції. Особливо запам’ятався історичний момент підходу до Молодіжної політики від “проблемної” молоді до молоді як цінність та ефективної молодіжної політики, розглянули моменти як уникнути негативних наслідків, на прикладі Молодіжних Центрів Фінляндії.”
Представниця ЗОШ №5, учасниця заходу Дарина Гальчина
«Ми переконані, що реалізуємо плани. Це дуже класний, креативний та цікавий тиждень для мене особисто. Ми отримали неабиякий досвід, цікаві завдання, позитивні емоції, мотивацію працювати ще більше, бажання спробувати щось нове, ризикувати, відстоювати свою позицію, працювати в школі, в Молодіжному просторі громади та вміти домовлятися.»
Захід відбуватиметься у рамках програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network. Програма «Мріємо та діємо» – 5-річна програма, спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни.