У осінньо-зимовий період збільшується навантаження на електромережі через використання конвекторів та обігрівачів для опалення житла. До того ж неправильне використання електроприладів чи їхня несправність призводить до виникнення пожеж, значних матеріальних збитків та загрози життю і здоров’ю людей.
Тому важливо дотримуватися правил пожежної безпеки:
- Не залишайте електронагрівальні прилади увімкненими на тривалий час – це одна з найпоширеніших причин виникнення пожеж.
- Не використовуйте для обігріву житла несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади.
- Перед увімкненням обігрівального пристрою переконайтеся, що на ньому немає механічних ушкоджень. Не користуйтеся пошкодженими розетками, кабелями чи проводами.
- Не встановлюйте електрообігрівач біля штор або меблів – відстань має становити не менше 0,25 м. Так само небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів.
- Встановлюйте електричні прилади так, аби вони не перекинулися.
- Не вмикайте у подовжувач одночасно велику кількість приладів. Це може призвести до перевантаження електромережі.
- Не використовуйте обігрівачі для сушіння одягу. Не використовуйте відкритий вогонь, особливо – для відігрівання водогінних та опалювальних систем.
- Подбайте про обмеження доступу дітей до нагрівальних приладів, поясніть їм основні правила електробезпеки, розкажіть, як діяти у випадку пожежі.
- При виникненні пожежі негайно повідомляйте за телефоном «101».
Важливо також дотримуватися правил безпеки під час обігріву приміщення пічним опаленням