Дуальна форма навчання – об’єднання навчального процесу в навчальних закладах та безпосередньо на майбутніх робочих місцях.
В умовах сьогодення можливість отримати якісну професійну освіту є запорукою успішного працевлаштування. Служба зайнятості надає своїм клієнтам можливість опанувати нові, сучасні та необхідні на ринку праці професії для підвищення конкурентоспроможність на ринку праці, та водночас, оперативно реагувати на потреби роботодавців у підготовці кваліфікованих кадрів. Задля удосконалення освітньої та професійної підготовки впроваджуються перспективні форми навчання безробітних.
Актуальною формою навчання у службі зайнятості, яку обирає доросле населення, є дуальна форма навчання, що організовується на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця та проводиться, як правило, безпосередньо на місці майбутнього працевлаштування. Цей спосіб здобуття освіти передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації. При такій формі навчання слухач опановує теоретичний курс у навчальному закладі (очно або дистанційно), а виробниче навчання та виробнича практика здійснюється під керівництвом наставника безпосередньо на робочому місці. Ефективність такої форми в тому, що кваліфікація працівника формується не тільки в процесі теоретичного навчання, а й у практичній діяльності. Зауважимо, що роботодавці можуть брати безпосередню участь в організації професійного навчання, а саме: у складанні та погодженні робочих навчальних планів і програм; у роботі державної кваліфікаційної комісії; в організації виробничого навчання і практики осіб на конкретному робочому місці. Усі учасники процесу системи дуального навчання перебувають у виграшній позиції: навчальний заклад забезпечує вивчення теоретичного матеріалу, підприємство навчає потенційних робітників на власному обладнанні та залучає до навчального процесу високо кваліфікованих майстрів підприємства, відбувається корегування навчальних планів і програм під потреби підприємства, на практичні заняття відводиться переважна більшість годин, завдяки чому навчання стає практико-орієнтованим; відбувається пришвидшення адаптації безробітного в колективі, пристосування до робочого ритму, роботодавець отримує кваліфікованого працівника з тією якістю знань та вмінь, який на цей момент йому потрібен.
Після успішного завершення повного курсу навчання за відповідними навчальними планами та робочими навчальними програмами безробітні отримують документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння робітничої професії та гарантоване офіційне працевлаштування, роботодавець – кваліфікованого працівника. Професійне навчання зареєстрованих безробітних організовується за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За безробітним, який проходить професійне навчання, зберігається виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, що встановлені відповідно до законодавства.
Більш детальну інформацію з питань організації та проходження навчання можна отримати у Здолбунівському управлінні Рівненської філії Рівненського обласного центру зайнятості за адресою: м.Здолбунів, вул. Кн.Ольги, 10.
Тел.: 098 557 84 01; 097 420 60 63; 093 168 73 67.