Уже п’ятий рік поспіль шахова спільнота Здолбунова відзначає День шахів бліц-турніром на свіжому повітрі – у павільйоні рибалки на Старомильському ставку.
День шахів в Україні з 2011 року відзначається щорічно 20 липня. Раніше, ще у 1966 році, на цю дату ЮНЕСКО заклала традицію святкування Міжнародного Дня шахів.
Свого часу цю традицію започаткував кандидат у майстри спорту з шахів і затятий рибалка Анатолій Кирилюк. Чотири роки тому, у розпал короновірусної пандемії, можливість спілкування на свіжому повітрі здавалася виходом із ситуації. І це сподобалося шахістам. Анатолій Кирилюк доклав зусиль, щоб і цьогорічний турнір пройшов на високому організаційному рівні.
Регламент змагання традиційно залишився незмінним: 5 хвилин +3 секунди на хід. 24 шахісти зі Здолбунова, Острога, Оженина, Квасилова, Клевані і Рівного грали за швейцарською системою у 9 турів. Лідер здолбунівських шахістів Йосип Борзенко набрав 7,5 очок і зайняв перше місце. На другому місці – Богдан Форманчук з 7,0 очками, третім став Валентин Шаранський з Острога – 6,5 очок. Призери отримали цінні призи від Федерації шахів Рівненщини.
Кращим серед ветеранів став міжнародний майстер Ігор Лабенський. Відзнаку отримав також наймолодший учасник змагань – здолбунівський школяр Дмитро Павлючик.
Бездоганне суддівство забезпечив суддя другої категорії Василь Данилюк з Рівного.





