Як зазначив міський голова Владислав Сухляк:
Стажерка відділу інформаційної політики, технологій та захисту інформації Вікторія Бендюк провела інтерв’ю із кожним з учасників стажування: через кілька днів після початку роботи та два місяці опісля.
“Звідки дізналися про таку можливість? Які завдання виконували, і яке виявилося найскладнішим? Чого навчилися за цей час? А головне – які враження від стажування зосталися?” – ось про таке розпитали наших стажерів та стажерок.
Свирид Юлія – ЦНАП
⏳Перші дні. Побачила оголошення випадково. Оскільки я вчилася на документознавця, вже була на стажуванні в рівненському ЦНАПі. Мені дуже подобається робота з людьми, тому я хотіла потрапити ще й сюди. В перші дні в основному допомагала пенсіонерам оформлювати допомогу від ООН. А взагалі – зустрічаю людей, направляю їх до потрібного відділу, відповідаю на телефонні дзвінки й видаю деяку документацію.
⌛️Під кінець стажування. Я повністю опанувала навичку консультування населення щодо надання адмінпослуг. Маю дуже позитивні враження.
Стрельцова Валерія — Управління з гуманітарних питань
⏳Побачила оголошення в здолбунівському телеграм-каналі. Захотіла потрапити саме до цього відділу, бо вже працювала за таким же напрямком, але вдома, у Луганську. Було цікаво, чим відрізняється і чим схожа робота органів місцевого самоврядування тут і там. Вже навіть взяла участь у благодійному концерті «Об’єднані війною». Перші враження дуже позитивні, бо люди відкриті та щирі.
⌛️ Що було за час роботи найскладнішим, то це включити у заходи велику кількість людей різного соціального статусу. Маю й пропозиції — зменшити кількість публікацій на сторінках, можливо, змінити формат зі звичних фото на відео.
Єгерт Анжела — Секретар міської ради
⏳Оголошення я побачила у телеграм-каналі Здолбунівської громади. Цього року вже проходила стажування у Відділі проєктної діяльності, розвитку та міжнародного співробітництва, бо навчаюся за спеціальністю «Міжнародні відносини». Тож ще вирішила спробувати щось нове. Найцікавіше для мене під час стажування — це можливість покращити комунікативні навички, оволодіти вмінням вести ділову бесіду, організовувати конференції. А ще навчитися вести документацію, розібратися в термінології (часто іноземною мовою), правильно оформлювати звіти, загалом – підтримувати порядок і системність. Перше моє завдання — поставити печатку міськради на протоколах, проставити нумерацію сторінок відповідних рішень, прослідкувати, чи є всі підписи.
⌛️Я суттєво вдосконалила навички збору та аналізу інформації, ведення документообігу — тепер можу швидко знайти потрібні матеріали у відповідному місці. Враження дуже позитивні, все сподобалось.
Семенюк Діана — Відділ соціальних гарантій
⏳Я хотіла вступати на юридичний факультет, мій батько свого часу також співпрацював з міськрадою. Тому було дуже цікаво, але багато чого не розуміла. Для мене це суттєвий “поштовх” на майбутнє і хороший досвід, який дозволить покращити свої навички.
⌛️Я повністю розібралася з особливостями діяльності свого відділу і вважаю це хорошим стартом для власної кар’єри.
Перестюк Владлен — Відділ приватизації, комунальної власності та житлових питань
⏳По-перше, мені подобається місцеве самоврядування, те, як воно функціонує. Бо я цікавлюся політикою, процесом ухвалення законів. Чому саме цей відділ? Бо мені подобається розуміти, що є в місті і як можна використати цей ресурс на благо.
⌛️За цей час я навчився працювати в Exel, впорядковувати документи і робити це швидко. Найскладнішим було не помилитися при введенні номера того чи іншого об’єкту, бо довелося б переробляти все. Враження лише позитивні, маю пропозицію організувати більше таких тренінгів, не лише за участі МРІ.
Кот Тетяна — Відділ економічного розвитку та регуляторної політики
⏳Дізналася про таку можливість з соцмереж. Навчаюся в КПІ за спеціалізацією “Міжнародна економіка”. Тож мені було дуже цікаво побачити наживо, як працює економічний відділ, так би мовити – порівняти теорію та практику. Я вважаю, що таке стажування — хороший досвід для подальшої кар’єри. Це дозволить вдосконалити вміння та навички, отримати новий досвід, який у будь-якому випадку корисний. Відділ зараз розробляє інвестиційний паспорт громади, тож першим завданням, яке я виконала, був аналіз цього проєкту і надання рекомендацій (наприклад, стосовно відсутності деяких пунктів, які вказуються при оцінці інвестиційної діяльності в багатьох методичках).
⌛️Найскладніше все ж було допомагати складати інвестиційний паспорт громади. Думаю, в мене дуже покращилися навички роботи з документацією та excel. Маю виключно позитивні враження.
Максименко Євген — Відділ з питань містобудування, архітектури і цивільного захисту населення
⏳Мій двоюрідний брат запропонував податися на стажування в останній день. Ми навчаємося на одній і тій же спеціальності, але на різних курсах. Робота у відділі якраз може бути чудовою практикою до навчання. Я вже побував на громадських слуханнях, передсесійній комісії, подивився, як це все відбувається. Але з іншого боку — маю ще паперову роботу з систематизації вхідної та вихідної документації за датами.
⌛️Найскладнішим завданням для мене стала участь у формуванні добровільної пожежної дружини. Загалом я покращив навички роботи з пакетами програм Google і Microsoft Office. Тож враження залишилися хороші.
Свиденюк Ілля — Відділ проєктної діяльності, розвитку та міжнародного співробітництва
⏳В міськраду я потрапив за рекомендацією — мені надіслала інформацію про стажування викладачка. Коли літо, є багато вільного часу і хочеться чогось навчитися. Я вже ознайомився із діяльністю свого відділу і мені дуже сподобалася атмосфера — там постійний рух, люди працюють злагоджено. І перше моє завдання — я допомагав оформлювати лист до Секретаріату Кабміну і меморандум про співпрацю з однією організацією.
⌛️Покращив навички роботи в Exel, а найскладнішим завданням було готувати звітну документацію.