Очільники інклюзивно-ресурсних центрів Рівненщини з’їхалися сьогодні до Здолбунівської громади на нараду директорів, яка відбулася на базі Здолбунівського ІРЦ.
У ході наради її учасники ознайомилися з роботою нашого інклюзивно-ресурсного центру, а також поспілкувалися про ті актуальні питання, які найчастіше виникають у ході їхньої роботи.
До наради долучилася й заступниця начальника Департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Марина Пашковська. Вітаючи учасників заходу, вона наголосила на тому, що головним завданням нині є посилена робота над розвитком інклюзії та її вдосконаленні.
– Зараз у Рівненській області діє 29 інклюзивно-ресурсних центрів. Праця у таких установах – це не просто робота, це – місія, для якої потрібен певний дар. Зараз усі ми маємо посилено працювати як з дітками, так і з їхніми з батьками. Є багато сучасних методик, які дають змогу ефективно це робити. Тож обмінюємося досвідом, спільно навчаємося й працюємо заради наших діток, – зазначила Марина Пашковська.
Про Здолбунівську громаду загалом та галузь освіти зокрема гостям розповів начальник управління з гуманітарних питань Здолбунівської міської ради ігор Антонюк.
Натомість директорка Здолбунівського інклюзивно-ресурсного центру Наталія Устянчук розповіла про роботу установи, її розвиток та досягнення, а також про основні завдання ІРЦ у територіальній громаді.
Наталія Устянчук наголосила на тому, що наразі одним з дієвих засобів розвитку комунальної установи є проєктна діяльність, що дає змогу залучити позабюджетні кошти і втілити важливі зміни.
Потому учасники наради долучилися до майстер-класів, які на різних локаціях для них провели фахівці ІРЦ, продемонструвавши елементи практичної корекційно-розвиткової роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
Про оновлення нормативно-правових актів щодо організації інклюзивного навчання осіб з особливими освітніми потребами в умовах воєнного стану розповіла заступниця начальника управління-начальник відділу інклюзивної, спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи управління загальної середньої, позашкільної, спеціальної освіти Юлія Балла.
Йшлося під час наради також про кваліфікований супровід осіб з особливими потребами.
Гості мали змогу також поспілкуватися неформально та відвідати екскурсію у Здолбунівському краєзнавчому музеї. Усі зійшлися на тому, що такі зустрічі задля обміну досвідом варто проводити частіше.